Реферат «Відродження економіки Німеччини. Плани Ч. Дауеса та О. Юнга», 2012 рік

З предмету Історія · додано 23.03.2014 18:49 · від Kitkat · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Економічні наслідки Першої світової війни для Німеччини.4 2. План Ч. Дауеса та його наслідки. Промислове піднесення Німеччини у 20–ті роки.7 3. Німеччина в умовах світової економічної кризи 1929–1933 рр. План О. Юнга.10 4. Економічний розвиток Німеччини у 30–х роках ХХ ст.12 Висновки.14 Список літератури.15

Висновок

Особливості історичного розвитку Німеччини, які поставили її наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. в умови боротьби з Англією за лідерство в Європі та світі, були причиною Першої світової війни, в якій Німеччина зазнала поразки і внаслідок якої опинилася у найважчому становищі.
Умови Версальської угоди об’єктивно звужували сировинну базу Німеччини та погіршували умови розвитку галузей важкої індустрії взагалі. Значну роль у погіршенні економічної ситуації у повоєнній Німеччині відіграла також необхідність сплати репараційних виплат країнам-переможницям.
Відродження господарства Німеччини та необхідність виконання рішень версальської угоди вимагали серйозного реформування економіки країни. Комплекс рішучих перетворень полягав у застосуванні заходів як внутрішнього, так і міжнародного порядку. Серед перших нагальних завдань найголовнішим стає грошова реформа (1923р.), в основу якої було покладено ідею припинення інфляції та стабілізації валюти.
Проте найважливішу роль у відбудові німецької промисловості й народного господарства в цілому відіграв план Ч. Дауеса, який був спрямований на врегулювання політичної кризи, пов’язаної з питанням про репарації і визначав обсяг німецьких платежів, а також переглядав суму, що її мала отримати Франція.
Врегулювання проблеми репарацій в плані Ч. Дауеса дозволило Німеччині отримати необхідні інвестиції і на їх основі модернізувати промисловість. План Дауеса виявився достатньо ефективним. Від цього «золотого дощу» почалося відновлення й зростання промисловості.
У зв’язку з початком світової економічної кризи план Ч. Дауеса був замінений на план О. Юнга, який передбачав дострокове призупинення окупації, скорочення загальної суми репарацій, обмеження числа джерел їхнього надходження бюджетом і прибутком від залізниць, скасування відрахувань у репараційний фонд від прибутків промисловості, скорочення певних фінансових обмежень і ліквідацію іноземного контролю.
Внаслідок прийняття плану О. Юнга Німеччині вдалося швидко відбудувати важку та військову промисловість і перетворитись у кінці 30-х років на наймогутнішу державу з найбільш військовим потенціалом у Європі.
В результаті кризи у Німеччині до влади прийшов один із найжорстокіших в історії людства політичних режимів – нацистський. Через рік було ліквідоване безробіття, показники економічного зростання різко пішли вгору, але головним чином, за рахунок розвитку воєнного виробництва, всього комплексу пов’язаних з ним галузей, які отримували величезні гарантовані державні замовлення. Внаслідок аграрних перетворень було усунуто «ножиці цін» на промислову та сільськогосподарську продукцію. Але, незважаючи на високі економічні показники, Німеччина стояла перед катастрофою, адже в основі її процвітання лежала штучно розкручена воєнна кон’юнктура.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?