Курсова робота «Театр Стародавньої Греції і Стародавнього Риму», 2002 рік

З предмету Культура · додано 27.06.2007 10:19 · від mydl_t · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Старогрецький театр. 1.1. Походження драми і театру Стародавньої Греції. 1.2. Театр Афін в V столітті до нашої ери. 1.2.1. Есхіл. 1.2.2. Софокл. 1.2.3. Еврепід. 1.3. Архітектура театру Стародавньої Греції. 2. Давньоримський театр. 2.1. Витоки римського театру. 2.2. Театр епохи республіки. 2.3. Римський театр імператорської епохи. 2.4. Організація театральних дійств. Висновок Список використаної літератури

Висновок

Отже, рання грецька трагедія була своєрідним діалогом між акторами і хором і формою нагадувала швидше кантату. При цьому, хоча головну роль відігравав хор, актор від самої своєї появи став носієм дієвого, енергійного початку.

У комедії набагато ширше, ніж в трагедії, до міфологічних мотивів домішувалися житейські, які поступово стали переважаючими або навіть єдиними, хоча в цілому комедія, як і раніше, вважалася присвяченою Діонісу. Так, під час комедії стали розігруватися невеликі сценки побутового і пародійно-сатиричного змісту. Ці імпровізовані сценки були елементарну форму народного балаганного театру і називалися мімами (у перекладі значить "наслідування", "відтворення"; виконавці цих сценок також називалися мімами). Героями мімів були традиційні маски народного театру: базарний злодюжка, учений-шарлатан, простак, що обдурює всіх, і т.д. Пісні комоса і міми - це головні витоки стародавньої аттічної комедії

Таким чином, можна сказати, що в Римі існували приблизно ті ж обрядові ігри, що і в Греції. Але далі за слабкі зачатки драми справа не пішла. Як ми бачили, жанри ранніх драматичних уявлень (ателлана, мімічні танці) були запозичені римлянами у сусідніх племен. Це пояснюється загальним консервативним устроєм римського життя і сильним опором жерців. Тому в Римі не склалося такій багатій поетичними образами міфології, яка в Греції послужила “поштою і арсеналом” грецького мистецтва, у тому числі і драма.

Досягнувши великих ідейних і художніх висот, античний театр заклав основи всього подальшого розвитку європейського театру. Можна сміливо стверджувати, що театри Стародавньої Греції і Стародавнього Риму стали основою для подальшого розвитку театрального мистецтва, яке продовжується і в наші дні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?