Реферат «Ямайська валютна система», 2014 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 17.03.2014 19:10 · від соня · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1 Теоретичні аспекти валютної системи 5 1.1. Поняття та сутність валютної системи 5 1.2. Види валютних систем 9 Розділ 2 Ямайська валютна система,як причина і наслідок 19 2.1. Передумови виникнення Ямайської валютної системи 19 2.2. Ямайська валютна система: її зміст і цілі 20 2.3. Ямайська валютна система – основа ЄВС 25 Розділ 3 Відмінні риси ямайської валютної системи від інших систем 31 Висновки 33 Список використаних джерел 35

Висновок

Міжнародна валютна система являє собою сукупність способів, інструментів і міждержавних органів, за допомогою яких здійснюється взаємний платіжно-розрахунковий оборот у рамках світового господарства. Її виникнення і подальша еволюція відбивають об'єктивний розвиток процесів інтернаціоналізації капіталу, вимагають адекватних умов у міжнародній грошовій сфері. Основними конструктивними елементами МВС є світовий грошовий товар і міжнародна ліквідність, валютний курс, валютні ринки, міжнародні валютно-фінансові організації та міждержавні домовленості.
Послідовно існували і змінювали один одного чотири світові валютні системи.
Перша світова валютна система склалася до середини XIX ст. в результаті промислової революції на базі золотого монометалізму у формі золотомонетного стандарту (Паризька валютна система). Так як ця система не відповідала масштабам зрослих господарських зв'язків і умовам регульованої ринкової економіки, то був встановлений золотодевізний стандарт, заснований на золоті і провідних валютах, конвертованих у золото (Генуезька валютна система). Під час другої світової війни була створена наступна валютна система, яка отримала назву Бреттонвудская валютна система. Вона також грунтувалася на золотодевизном стандарті, але він, у свою чергу, грунтувався на двох резервних валютах - доларі США та фунті стерлінгів. Через цілого ланцюжка взаємообумовлених факторів вона була замінена на Ямайську валютну систему, яка знаходить своє продовження і до цього дня.
Кінгстонська угода започаткувала утворення Ямайської валютної системи. Ця система почала функціонувати після відповідних ратифікацій зазначеної угоди державами-учасницями у квітні 1978 р. Наведемо визначальні принципи Ямайської валютної системи.
1. Проголошено повну демонетизацію золота у сфері валютних відносин: скасовано офіційний золотий паритет, офіційну ціну на золото і фіксацію масштабу цін (вмісту золота) національних грошових одиниць; знято будь-які обмеження його приватного використання. Унаслідок цих дій золото перетворилося на звичайний товар, ціна якого у паперових (кредитних) грошах визначається на ринку згідно з попитом і пропозицією.
2. Висунуто мету перетворити створену ще в 1969 р. міжнародну платіжну одиницю СПЗ на основний резервний актив та міжнародний засіб розрахунків і платежу.
3. Важливою ознакою механізму нової системи є запровадження "плаваючих" валютних курсів національних грошових одиниць. Така система має два протилежні аспекти. З одного боку, вона надає валютним відносинам гнучкості, забезпечує можливість ефективно реагувати на постійні зміни співвідношень у вартості національних валют. З іншого боку, коливання валютних курсів порушують стабільність торговельних зв'язків, породжують спекулятивні операції.
Одна з істотних особливостей Ямайської валютної системи полягає у тому, що вона розвивалася на принципах поліцентризму, або валютного "плюралізму", тобто взаємодії у межах єдиної системи локальних (регіональних) валютних структур. Підпорядковуючись загальним принципам, що визначаються МВФ, регіональні валютні структури водночас розвиваються і на власних функціональних засадах.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?