Курсова робота «Контрабанда», 2013 рік

З предмету Право · додано 10.03.2014 16:34 · від Єлизавета · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. РОЗДІЛ 1. Кримінально - правова характеристика злочину «Контрабанда». 1.1. Об’єкт складу злочину «Контрабанда». 1.2. Об’єктивна сторона складу злочину «Контрабанда». 1.3. Суб’єкт складу злочину «Контрабанда». 1.4. Суб’єктивна сторона складу злочину «Контрабанда». РОЗДІЛ 2. Кримінально – правова характеристика злочину «Ухилення від сплати податків, зборів». 2.1. Об’єкт складу злочину «Ухилення від сплати податків, зборів». 2.2. Об’єктивна сторона складу злочину «Ухилення від сплати податків, зборів». 2.3. Суб’єктивна сторона складу злочину «Ухилення від сплати податків, зборів». 2.4. Суб’єкт складу злочину «Ухилення від сплати податків, зборів». РОЗДІЛ 3. Кваліфікуючі ознаки злочинів. Кримінальна відповідальність. 3.1. Кваліфіковані ознаки злочину «Контрабанда». Кримінальна відповідальність за статею 201 КК України. 3.2. Кваліфікуючі ознаки злочину «Ухилення від сплати податків, зборів». Кримінальна відповідальність за статею 212 КК України. Висновки. Список використаних джерел і літератури.

Висновок

У даній курсовій роботі надано кримінально-правову характеристику двох злочинів, згідно з Кримінальним кодексом України, показано ступінь їх суспільної небезпеки, сферу посягання та шкоду, завдану державі, господарській діяльності а також бюджетній системі країні. Отже, можемо сказати, що контрабанда та ухилення від сплати податків є надзвичайно поширеними формами злочинної діяльності та потребують ків дестабілізації економічної системи України. Ввезення на територію нашої держави контрабандних товарів сприяє неконтрольованому насиченню внутрішнього ринку продукцією іноземного виробництва та витісненню українських товарів. У результаті цього значних збитків зазнають вітчизняні підприємства, в першу чергу легкої та переробної промисловості, продукція яких стає не конкурентоспроможною, а контрабандисти виводять у тіньовий обіг значні суми коштів, призначених для сплати митних платежів
З урахуванням динаміки розвитку обстановки на каналах контрабандного ввезення товарів в Україну прогнозується подальше збільшення кількості злочинів, пов'язаних з контрабандою, а також поширення масштабів та організаційних форм контрабанди. Злочинці застосовуватимуть більш досконалі методи їх скоєння, поширюватиметься корупція в середовищі працівників митних, правоохоронних органів та прикордонної служби. Існування контрабанди призводить до того, що митні органи перестають виконувати регулятивну чи захисну функцію, але дискримінаційний характер митних відносин не зникає.
Під дискримінаційний ефект попадають ті, кого митний тариф повинен захищати, — національні виробники, тому що вони працюють на ринку офіційно і досить обмежені у можливості мінімізації податкового тиску. А це, у свою чергу, зумовлює виникнення недобросовісної конкуренції, в якій перемагають товари іноземного виробництва, що реалізуються за демпінговими цінами. Тому економічні наслідки тінізації митно-тарифних відносин мають безпосередній вплив на економічну ситуацію в країні.
Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів залишаються в Україні одним з найбільш поширених економічних злочинів. На даний час є підстави стверджувати, що ухилення від платежів до бюджету стало нормою поведінки багатьох керівників суб’єктів оподаткування. Держава постійно стикається з проблемою наповнення бюджету грошовими коштами для виконання економічних і соціальних програм. За оцінками спеціалістів, близько 40 % коштів, які повинні були б надійти до державного бюджету як податкові платежі, поповнюють ресурси тіньової економіки.
Але справа не тільки у тому, що держава недоодержує належних їй коштів. Суспільна небезпека ухилення від сплати податків полягає ще й у тому, що цим посилюється економічний базис організованої злочинності. Несплата податків досягає таких масштабів, коли вона із економіко-соціальної проблеми поступово перетворюється в проблему економічної безпеки держави. Випадки ухилення від сплати обов'язкових внесків державі, які повинні тягти кримінальну відповідальність є надзвичайно поширеними. Податкові органи виявляють в ході перевірок і направляють до органів МВС величезну кількість матеріалів для притягнення винних до кримінальної відповідальності. Вироки ж виносяться порівняно рідко. Проведене вивчення практики, показує, що кримінальні справи порушуються по кожному десятому матеріалу податкових органів (з яких вбачаються підстави притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків), за порушеними ж справами обвинувальні вироки виносяться лише по кожній третій-четвертій справі.

Коментар модератора

45 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?