Курсова робота «Регіональні особливості розміщення і використання бальнеологічних ресурсів в Україні», 2013 рік

З предмету Географія · додано 02.03.2014 11:27 · від Анастасия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретико-методологічний аспект дослідження бальнеологічних ресурсів 1.1. Визначення поняття бальнеологічні ресурси 1.2. Історія дослідження бальнеологічних ресурсів світу Розділ 2. Бальнеологічні ресурси України 2.1. Класифікація бальнеологічних ресурсів 2.2. Термальні джерела 2.3. Мінеральні води 2.4. Грязелікування та озокеритолікування Розділ 3. Збереження та перспективи розвитку бальнеологічних ресурсів України 3.1. Сучасний стан бальнеологічних курортів України 3.2. Основні проблеми використання та перспективи розвитку бальнеологічних ресурсів в Україні Висновки Список використаної літератури

Висновок

Проаналізувавши значний матеріал інформації, я дійшла до наступних висновків.
Завдяки своєму розташуванню Україна має надзвичайно високий рекреаційно-туристичний потенціал, що надає області значні можливості для розвитку туризму. Цьому сприяють як і різноманітність природних факторів, так і наявність численних курортів, територій природно-заповідного фонду.
В Україні зосереджений значний потенціал бальнеологічних ресурсів, який використовується недостатньо. Завдяки йому Україна може вийти на світовий ринок рекреаційних послуг. Адже тут є не лише унікальні мінеральні води, аналогів яким немає в Європі, але й сприятливі ландшафтно-кліматичні умови для розвитку міжнародного лікувально-оздоровчого туризму - однієї з найприбутковіших і найдинамічніших галузей світового господарства. Економічну доцільність прискореного розвитку рекреації підтверджує світовий досвід. Тому необхідно виявляти і визначати запаси цих ресурсів, включати перспективні родовища у кадастри України, поглиблено вивчати їх лікувальні властивості та вплив на організм людини, провести соціально-економічну оцінку і міжнародну сертифікацію.
На базі використання ресурсів лікувальних мінеральних вод і пелоїдів на Закарпатті сформувався потужний бальнеологічний комплекс. Проте перспективи розвитку обмежуються екологічними чинниками. Найбільше антропогенне навантаження спостерігається в місцях поширення мінеральних вод і пелоїдів, тому питання їхньої охорони є надзвичайно актуальними. Для цього необхідно здійснити низку заходів, спрямованих на збереження цих ресурсів, організувати моніторинг їх якості, збільшити площі природоохоронних територій.
Для оптимального функціонування бальнеологічного комплексу на Закарпатті, вирішення питань раціонального використання та охорони бальнеологічних ресурсів, необхідне формування нової моделі збалансованого розвитку регіону. Такий розвиток забезпечить економічне зростання в регіоні та задоволення сьогоднішніх і майбутніх потреб населення в лікуванні й оздоровленні. Він спрямований на досягнення економічних, соціальних та екологічних цілей.
Розвиток санаторно - курортної справи потребує підтримки, узгодженого розвитку в межах всієї індустрії туризму країни. Курортно - лікувальний туризм є одним з пріоритетних напрямків розвитку внутрішнього та іноземного туризму в країні, одним з найбільш сталих видових туристичних ринків. Наявні та потенційні запаси лікувальних ресурсів, з огляду на їх якісні та кількісні характеристики, можуть бути основою створення інноваційного туристського продукту. Але існуюча матеріально - технічна база потребує значних капіталовкладень у розвиток та реконструкцію діючих курортів, у розвідку та облаштування нових курортів, чому повинні сприяти інвестиційні проекти, розраховані не тільки на зарубіжного, а й на вітчизняного інвестора. Потребують пильної уваги питання забудови курортів, розробка генеральних планів їх розвитку, економічне та фінансове забезпечення функціонування, процеси приватизації.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?