Курсова робота «Державна політика в інформаційній сфері україни», 2013 рік

З предмету Документознавство, діловодство · додано 24.02.2014 15:26 · від Виктория · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.2 Розділ 1. Загальна характеристика державної Політики в інформаційній сфері україни.5 1.1. Роль державної інформаційної політики в умовах глобалізації.5 1.2. Основні принципи та завдання державної інформаційної політики в інформаційній сфері.12 Розділ 2. Законодавчі основи державної Інформаційної політики.17 2.1. Нормативно – правове забезпечення державної інформаційної політики.17 2.2. Структура керівних документів державної політики в інформаційній сфері.19 Розділ 3. Основні напрями та шляхи реалізації Державної інформаційної політики в україні.23 Висновки.32 Список використаних джерел.34 Додатки.40

Висновок

На підставі досягнення мети та реалізації завдань дослідження можна зробити такі основні висновки.
1. В інформаційному суспільстві політика та інформація – це взаємозалежні явища, що впливають одне на одне в процесі соціального управління. Державна інформаційна політика визначається як сукупність основних напрямів і способів діяльності держави з одержання, використання, поширення та зберігання інформації [2].
Головними напрямами і способами здійснення державної інформаційної політики є: забезпечення доступу громадянам до інформації; створення національних систем і мереж інформації; зміцнення матеріально-технічних, фінансових, організаційних, правових і наукових основ інформаційної діяльності; забезпечення ефективного використання інформації; сприяння постійному оновленню, збагаченню та зберіганню національних інформаційних ресурсів; створення загальної системи охорони інформації; сприяння міжнародному співробітництву в галузі інформації і гарантування інформаційного суверенітету України [2].
2. Державну інформаційну політику розробляють і здійснюють органи державної влади загальної компетенції, а також відповідні органи спеціальної компетенції. Державна інформаційна політика базується на принципах: верховенства права; пріоритету прав і свобод людини і громадянина, зокрема права кожного на вільне одержання, використання, поширення та зберігання інформації; дотримання балансу інтересів особи, суспільства і держави, їх взаємної відповідальності; захисту національних інтересів, зокрема у сфері інформаційної безпеки; забезпечення культурної, ідеологічної та політичної багатоманітності в суспільстві; протекціоністської політики щодо виробництва і розповсюдження вітчизняної інформаційної продукції.
3. Потужне підґрунтя для правової політики України в інформаційній сфері було закладено у червні 1996 p., коли була прийнята Конституція України, котра у кількох статтях визначає засади цієї політики. Положення Конституції України розвиваються та конкретизуються у понад 200 документах, які встановлюють правові норми в інформаційній сфері. Серед них основні інформаційні закони України: Закон України «Про інформацію» [2], «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» [16], «Про державну таємницю» [7], «Про звернення громадян» [13], «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» [3], «Про телебачення і радіомовлення» [5], «Про інформаційні агентства» [11], «Про науково-технічну інформацію» [4], «Про захист інформації в автоматизованих системах» [21], «Про рекламу» [12], «Про авторське право та суміжні права» [6], «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» [15], «Про Національну програму інформатизації» [18], «Про Концепцію Національної програми інформатизації» [19], «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007 – 2015 рр.» [22], «Про захист персональних даних» [23] тощо.
4. Основною метою реалізації державної інформаційної політики є створення політико-правових, економічних, організаційних та матеріально-технічних умов для формування сучасної моделі державної інформаційної політики, підвищення ефективності використання усіх видів інформаційних ресурсів і управління елементами інформаційно-комунікаційної інфраструктури, державної підтримки виробництва і розповсюдження вітчизняної інформаційної продукції, забезпечення розвитку та захисту вітчизняної інформаційної сфери тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?