Курсова робота «Використання засобів наочності на уроках географії», 2008 рік

З предмету Географія · додано 15.02.2014 11:11 · від Людмила · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 РОЗДІЛ І: Засоби навчання при викладанні географії, їх характеристика 1.1. Роль наочних засобів навчання у розвитку географічних знань, умінь і навичок. 5 1.2. Використання традиційних засобів навчання на уроках географії.7 1.3. Використання новітніх засобів навчання.23 1.4. Формування практичних умінь і навичок учнів за допомогою географічних приладів. 25 1.5 Важливість виготовлення саморобних наочних посібників.28 РОЗДІЛ ІІ: Використання наочних засобів навчання при вивченні шкільного курсу географії 2.1. Використання наочних засобів навчання при підготовці і проведенні уроків.30 2.2. Використання наочних засобів навчання у позакласній роботі.32 Висновки.35 Література.36 Додаток а.38 Додаток б.39 Додаток в.46

Висновок

Засоби навчання мають самостійний статус поряд із цілями, змістом, методами й організаційними формами навчання. Всі компоненти взаємозумовлені й взаємопов'язані таким чином: цілі навчання (загальні й конкретні) реалізуються через зміст, методи й організаційні форми навчання; засоби навчання можуть виступати як спосіб реалізації (розвитку) змісту, методів і форм організації навчально-виховного процесу.
Між усіма компонентами навчання як педагогічної системи є зв'язки керування, взаємодії, перетворення й розвитку.
Між цілями та засобами навчання основними й визначальними є зв'язки керування. Зміст, методи, організаційні форми й засоби навчання мають бути цілком спрямовані на виконання поставлених цілей, причому найраціональнішим шляхом з урахуванням психолого-фізіологічних особливостей учнів різного віку. Разом із тим засоби можуть впливати на цілі. Наприклад, сучасні мультимедійні засоби навчання, комп'ютери, веб-сайти, локальні й глобальні комп'ютерні мережі змінюють цілі навчання не лише в аспекті соціально-психологічної адаптації учнів до умов оточуючого середовища, а й у плані можливостей їхнього інтелектуального розвитку.
Наочність необхідно використовувати майже на всіх уроках географії, але це не означає, що всі вони проводяться наочними методами. При словесних методах наочність служить як ілюстрація на підтвердження слів вчителя, або для посилення образності його розповіді.
При проведенні уроку наочними методами саме – натуральні об’єкти, карти, кінофільми, таблиці – служать джерелом інформації для учнів, а не слово вчителя. Завдяки цьому учні самостійно або за допомогою питань вчителя обдумують висновки, роблять узагальнення і висновки. В цьому і є особливість даних засобів навчання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?