Курсова робота «Методика проведення у 1 класі уроків з розділу програми "Людина і природа"», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 03.02.2014 18:30 · від Milena · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Теоретичні засади проведення уроків з розділу програми «Людина і природа» трудового навчання у 1 класі. 6 1.1. Аналіз психолого-педагогічної та методичної літератури проведення уроків трудового навчання у 1 класі з розділу «Людина і природа».6 1.2. Вивчення практичного стану проведення уроків трудового навчання у 1 класі. 9 1.3. Відомості про природні матеріали. 9 Розділ 2. Підвищення ефективності уроків трудового навчання у 1 класі з розділу «Людина і природа».12 2.1. Експериментальна перевірка запропонованих методів з розділу програми «Людина і природа».18 2.2. Методика проведення власного дослідження. 12 Висновки.24 Список використаної літератури.25 Додатки.27

Висновок

Вивчення і аналіз психолого-педагогічної та методичної літератури з проведення уроків трудового навчання у початкових класах під час вивчення розділу «Людина і природа» показало, що автори методик з трудового навчання приділяють велику увагу технологічній обробці природних матеріалів, проте недостатня увага приділяється методиці проведення уроків.
Ознайомившись з практичним станом питання виявили, що під час проведення уроків вчителі не враховували бажання дітей виявляти творчу ініціативу в розробці та виготовленні виробу, виконуючи все за одним шаблоном на виготовлення виробу і демонструючи тільки один об’єкт праці. В результаті чого дітям не цікаво працювати, не вміють працювати самостійно, не можуть правильно засвоїти техніку виконання.
Враховуючи всі вище сказані недоліки, нами була запропонована методика вивчення розділу «Людина і природа» у 1 класі з використанням індивідуальних творчих карток-завдань, з урахуванням особистісно-орієнтовного підходу до навчання, який ґрунтується на творчій реалізації, на атмосфері свободи учнів, учні вільно обговорюють проблеми, взаємодіють в учінні один з одним. Бачать в учителю джерело досвіду та знань.
Перевіривши ефективність нашої методики на практиці, ми досягли позитивних результатів. Учні експериментального класу свідомо засвоювали матеріал, активніше працювали на уроці, висували цікавіші ідеї проектів, добирали якісніше матеріал до своїх виробів, ніж учні контрольного класу.
Тому будемо вважати, що мета і завдання курсової роботи досягнуті. Нашу методику можна застосувати і до інших навчальних розділів трудового навчання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?