Реферат «Сутність поглядів Н. Макіавеллі на людину, владу, державу. Макіавеллізм», 2013 рік

З предмету Соціологія · додано 31.01.2014 10:42 · від Эллина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Н. Макіавеллі та його діяльність.5 2. Природа людини на погляд Н. Макіавеллі.14 3. Республіка - найкраща державна форма.17 4. Погляди Макіавеллі на владу і релігію.19 5. Макіавеллізм.21 6. Історична і соціальна обмеженість поглядів Н. Макіавеллі.24 Висновок.25 Список використаних джерел.26

Висновок

Макіавеллі– італійський державний діяч, військовий теоретик, історик, теоретик політики, письменник, поет. З 1498 р. – секретар Другої канцелярії, Флорентійської республіки, пізніше – секретар Магістрату зі справ зовнішньої політики та оборони. Першим в історії наукової думки виділив політику в особливу, самостійну область практичної діяльності, відокремивши її від моралі та релігії. Автор терміну “держава”. Головна праця – трактат “Государ”. Серед інших політичних і історичних творів – ”Міркуваннях про першу декаду Тита Лівія”, трактат “Про військове мистецтво”; Історія Флоренції”. Роботи Макіавеллі вплинули на розвиток європейської політичної філософії Нового часу.
Політична ідеологія Макіавеллі спрямована на досягнення певної політичної мети - формування колективної волі, за допомогою якої можна створити могутнє, єдина держава. Твори Макіавеллі справили величезний вплив на подальший розвиток політико-правової ідеології. У них сформульовані та обгрунтовані головні програмні вимоги буржуазії: непорушність приватної власності, безпеку особи і майна, республіка як найкращий засіб забезпечення «благ свободи», засудження феодального дворянства, підпорядкування релігії політиці і ряд інших.
Макіавеллі не ставив моральні стандарти в залежність від політичних, визнаючи, що державцю годиться дотримувати свого слова, жити чесно, а не обманом.
Макіавеллі вважав, що заради досягнення могутності і благополуччя держави придатні будь-які засоби - підкуп, лицемірство (формула “мета виправдовує засоби”). Звідси виникло поняття “макіавеллізм” як позначення вседозволеності в політиці.
Ідеалом державного правління для Макіавеллі була змішана республіканська форма Стародавнього Риму. Проте їй повинна передувати одноособова диктатура для приборкання свавілля аристократів і наведення твердого порядку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?