Реферат «Теле-радіо ефір україни в формуванні цінностей особи», 2013 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 28.01.2014 21:28 · від Оля · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Висновок

Таким чином, сьогодні мас-медіа є одним з провідних факторів соціалізації, вони виконують інформаційну, освітню, розважальну функції в суспільстві, формують суспільну думку і поширюють культуру тощо. Поряд з цим засоби масової інформації в житті сучасного суспільства відіграють дуже небезпечну роль, коли підміняють свою початкову функцію інформування населення на виконання завдань з формування певних поглядів, уявлень, думок.
Єдиним логічним виходом зі сформованої ситуації – це постаратися отримувати інформацію про ті чи інші події і давати їм самостійну оцінку, спробувати усвідомлювати інформацію, що подається в ЗМІ, тим самим повертаючи собі право вибору.
У ситуації сучасної соціально-психологічної нестабільності було б доцільніше, щоб засоби масової інформації взяли на себе місію вироблення національної ідеології, орієнтованої на оптимістичну перспективу. На думку деяких фахівців, одним з вагомих компонентів такої ідеології може стати пропагування в ЗМІ ідеї згуртування народу України навколо цінностей здорового способу життя в усіх їх аспектах – фізичних, психічних, соціальних, духовних.
У формуванні духовності людини могутнім інструментом є засоби масової інформації. Тому багатство змісту ЗМІ – джерело і основа розвитку духовності особистості. Духовне багатство суспільства – не просто сума знань чи культурних цінностей особистостей. Воно поєднує сукупність знань, які людство здобуло впродовж усього історичного розвитку і виявляється в різних формах, на різних рівнях свідомості. Водночас духовність особистості є автономною самостійністю, активністю. Неповторність життєвого шляху особистості зумовлює особливості її духовного світу, оригінальність її духовного образу, формує її творчу індивідуальність.
Перспективи подальших досліджень у даному напрямку полягають у вивченні теорій впливу ЗМІ на особистість, що дадуть можливість краще зрозуміти сучасний стан проблеми. Особливої уваги потребує питання захисту особистості від негативних наслідків впливу ЗМІ. Вирішення проблеми безпеки духовності на комплексному рівні, а саме: розглянути інші аспекти, що впливають на збереження цілісності духовності людини і безпеку духовності суспільства в цілому (релігійний, виховний, освітній, мистецький аспекти).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?