Курсова робота «Вартість капіталу підприємства: економічний зміст та порядок визначення», 2013 рік

З предмету Фінанси · додано 18.01.2014 15:50 · від pitak · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.2 1. Теоретичні основи вартості капіталу підприємства.4 2. Загальна оцінка вартості капіталу ПрАТ «Укрпродукт Груп». 15 3. Шляхи оптимізації вартості капіталу підприємства.24 Висновки.31 Список використаної літератури.32 Додатки

Висновок

Вартість капіталу підприємства – це поняття, яке характеризує ціну залучення підприємством фінансових ресурсів. Інакше кажучи, це винагорода, за яку капіталодавці погоджуються вкладати кошти в дане підприємство.
Серед всіх показників оцінки вартості підприємства основна роль належить показнику середньозваженої вартості капіталу (WACC).
В ході роботи виявилось, що показник середньозваженої вартості капіталу складається на підприємстві під впливом багатьох факторів, основними із яких є:
1. середня ставка процента, що склалась на фінансовому ринку;
2. доступність різних джерел фінансування (кредитів банків; комерційного кредиту; власної емісії акцій та облігацій тощо);
3. галузеві особливості операційної діяльності, що визначають тривалість операційного циклу та рівень ліквідності активів, які використовуються;
4. відношення обсягів операційної та інвестиційної діяльності;
5. рівень ризику, що здійснюється за рахунок операційної, інвестиційної та фінансової діяльності.
З проведеного аналізу можна зробити висновок, що середньозважена вартість капіталу ПрАТ «Укрпродукт Груп» зменшилась на 0,668 % у 2011 році порівняно із 2010 роком, головним чином, під впливом зниження частки власного капіталу та зниження ціни позикового капіталу (за рахунок залучення значної суми коштів у ЄБРР під низький відсоток, що знизило середній показник ціни позикового капіталу). Бачимо, що вартість власного капіталу перевищує вартість позикового. Тому раціональним для підприємства буде збільшити частку дешевших джерел фінансування діяльності (в даному випадку кредити).
Показник WACC показав, що рівень витрат на підтримку економічного потенціалу компанії за наявної структури джерел засобів, вимог інвесторів та кредиторів, дивідендної політики складав 14,778% у 2010 році і знизився до 14,090 % у 2011 році, тобто підприємство може приймати будь-які рішення інвестиційного характеру, рівень рентабельності яких не нижче поточного значення WACC, бо це саме та ставка дохідності яку очікують інвестори та власники підприємства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?