Курсова робота «Герпетична інфекція», 2008 рік

З предмету Медицина · додано 25.12.2013 20:43 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Герпетична інфекція – етіологія, епідеміологія, патогенез. 4 2. Набута герпетична інфекція. 7 3. Природжена герпетична інфекція. 18 4. Лабораторна діагностика та лікування герпетичної інфекції. 21 Висновок. 26 Список використаної літератури. 27

Висновок

Герпетична інфекція – група захворювань, спричинених вірусом простого герпесу (HSV), які характеризуються переважним ураженням шкіри, слизових оболонок та нервової системи.
Термін «герпетична інфекція» (ГІ) звичайно вживається стосовно захворювань, які спричинюють HSV-1 та HSV-2. Герпетична інфекція – одна з найбільш поширених у світі. В розвинених країнах Європи на цю інфекцію хворіє третина населення. За даними ВООЗ, захворювання, зумовлені HSV, займають друге місце після грипу та ГРВІ у структурі захворюваності та смертності при вірусних інфекціях.
Вірус чутливий до висихання та підвищеної температури навколишнього середовища. З одного боку, він інактивується при температурі 56 °С протягом 30 хв., при 37 °С – зберігає свою життєздатність протягом 10 год. З іншого боку, вірус стійкий до дії низьких температур, ультразвуку, протягом років може зберігатися у висушеному стані.
За антигенними властивостями HSV поділяються на HSV-1 та HSV-2. Інфікованість населення HSV-1 складає 90-97%, HSV-2 – близько 40%. Інфікування дитини відбувається у віці до 5 років.
Джерелом HSV-інфекції є люди з різними формами захворювання, в тому числі з латентною, а також вірусоносії. HSV-1 передається повітряно-краплинним і контактним шляхом і уражує шкіру, слизові оболонки, ЦНС. Так, під час кашлю, чхання вірус, який знаходиться у крапельках слини, виживає на шкірі та інших поверхнях протягом 1 год. На вологих поверхнях (умивальник, ванна тощо) він виживає протягом 3-4 годин, що може бути причиною спалаху в дитячих дошкільних установах. Зараження може здійснюватися під час поцілунків, а також через предмети вжитку, які інфіковані слиною хворого чи вірусоносія.
Сезонність та епідемічні спалахи для HSV-інфекції не типові. Найбільша сприйнятливість – у дітей віком від 5 місяців до 3 років.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?