Курсова робота «Токсоплазмоз», 2008 рік

З предмету Медицина · додано 25.12.2013 20:32 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Етіологія, епідеміологія та патогенез токсоплазмозу. 4 2. Клініка набутого токсоплазмозу в імунокомпетентних хворих. 7 3. Показання для обстеження на токсоплазмоз. 12 4. Діагностика та лікування токсоплазмозу. 13 5. Профілактика токсоплазмозу. 25 Висновок. 26 Список використаних джерел. 27

Висновок

Токсоплазмоз – досить поширена зоонозна паразитарна інфекція, яка характеризується поліморфізмом клінічних проявів і різноманітністю перебігу: від здорового безсимптомного носійства до тяжких форм хвороби з ураженням багатьох органів.
Сприйнятливість до токсоплазмозу висока. Через складність діагностики і відсутність обов'язкової реєстрації токсоплазмозу справжній рівень інфікування населення в нашій країні невідомий. В країнах, де існує обов'язкова реєстрація токсоплазмозу, рівень інфікованості населення, залежно від соціальних умов і харчових традицій, становить від 5-10 до 80-90%.
Джерелом інфекції при токсоплазмозі є різні види ссавців (велика рогата худоба, вівці, кози, свині, собаки) та птахів (кури, качки, індики), які є проміжними хазяїнами. У тканинах (м'язи, головний мозок), яйцях цих тварин знаходяться токсоплазми. Особливої уваги заслуговують кішки, які є основним джерелом інфекції при токсоплазмозі. В їх організмі плазмодії проходять повний цикл розвитку (тканинний і кишковий). З випорожненнями кішок ооцисти потрапляють у навколишнє середовище, потім в організм людини.
Хвора людина не виділяє збудника у довкілля і ніякої небезпеки для оточуючих не представляє. Єдиним винятком є вагітні з гострим токсоплазмозом, які внутрішньоутробно можуть інфікувати плід.
Механізм передачі інфекції – фекально-оральний (цисти, ооцисти), контактний (тахізоїти), трансмісивний (тахізоїти, брадизоїти, цисти) та трансплацентарний (тахізоїти). Зараження токсоплазмозом можливе у разі вживання зараженого сирого чи погано термічно обробленого м'яса, некип’яченої води, рідше – овочей, ягід, яєць, парного молока, забруднених ооцистами, через ушкоджену шкіру, брудні руки після контакту з кішками, під час переливання чи контакту з інфікованою кров'ю, пересадки органів, а також через плаценту від вагітної до плода.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?