Курсова робота «Дифтерія», 2008 рік

З предмету Медицина · додано 25.12.2013 20:25 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Етіологія, епідеміологія та патогенез дифтерії. 4 2. Клініка та ускладнення дифтерії. 9 3. Діагноз, лікування та профілактика дифтерії. 17 Висновок. 26 Список використаних джерел. 27

Висновок

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, спричинене Corynebacterium diphtheriae, у патогенезі якого провідну роль відіграє екзотоксин мікроба, що діє на організм людини.
Дифтерійна паличка стійка до дії факторів навколишнього середовища, добре переносить висушування, охолодження, може тривало зберігатися на предметах. При кип'ятінні мікроб гине через 1 хв., дезінфекційні засоби вбивають його за 1-10 хв.
Існує три варіанти дифтерійного збудника (mitis, gravis, intermedius), кожен з яких може зумовити розвиток дифтерії. Збудники розрізняються за морфологією колоній, гемолітичною активністю і ферментативними реакціями.
Дифтерія поширена в усьому світі і залишається ендемічним захворюванням у багатьох країнах, її рівень вищий в країнах з помірним кліматом, а також у регіонах з поганими соціально-економічними умовами, скупченістю населення, неадекватною імунізацією. До введення імунізації дифтерія характеризувалась періодичними спалахами (через 5-8 років) та зимовою сезонністю. Частота розвитку захворювання почала знижуватися після широкого впровадження вакцинації анатоксином. Хоча імунізація не запобігає носійству токсигенного С diphtheriae або виникненню локальної інфекції, нейтралізація токсину зменшує локальне поширення інфекції, зони некрозу, послаблює тяжкість клінічних проявів. Було встановлено, що для гальмування епідемічного поширення 70-80% популяції має бути імунізованим.
Проведення вакцинопрофілактики призвело до зміни вікової структури хворих. Останніми роками відзначено тенденцію до підвищення захворюваності серед дорослих, що зумовлено недостатнім рівнем імунізації серед дорослого населення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?