Реферат «Холера», 2008 рік

З предмету Медицина · додано 24.12.2013 21:38 · від Ксенія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Холера: етіологія, епідеміологія та патогенез. 4 2. Клініка, ускладнення та діагноз холери. 9 3. Лікування холери. 18 Висновок. 25 Список використаної літератури. 26

Висновок

Холера – гостра інфекційна хвороба з переважним ураженням шлунка та тонкої кишки. Холера відноситься до групи карантинних, або конвенційних, інфекцій, надзвичайно контагіозна. Це – суворий антропоноз.
Збудником хвороби є вібріон, виділений Р. Кохом у 1884 р. Найбільше значення має вібріон азіатської холери Коха та вібріон Ель-Тор (Ель-Top – карантинний пункт в Єгипті, де у 1906 р. був виділений новий тип вібріону, що раніше вважався умовно-патогенним). Вібріон Ель-Тор, в порівнянні з вібріоном Коха, викликає легкі форми захворювання, дає меншу смертність.
Джерелом зараження є хворий на холеру або вібріононосій; резервуаром збудника є вода. Зараження ентеральне і відбувається при вживанні інфікованої води. Інкубаційний період триває 3-5 діб. Вібріони, віддаючи перевагу лужному середовищу, долають кислотний бар'єр шлунка, знаходять оптимальне середовище існування в тонкій кишці. Тут вони розмножуються та виділяють екзотоксин (холероген). Під дією екзотоксину епітелій слизової оболонки виділяє велику кількість ізотонічної рідини. Надмірна секреція рідини відбувається внаслідок взаємодії холерогену з ферментними системами клітини, при цьому має значення блокада «натрієвого насосу» клітини, що порушує зворотне всмоктування рідини із просвіту кишки. З підвищеною секрецією рідини та порушенням зворотного всмоктування пов'язана профузна діарея. В її розвитку має значення пошкодження клітинних та судинних мембран, що призводить до підвищення тканинно-судинної проникності, причому пошкодження мембран пов'язано з наявністю у вібріона муцинази (мембранно-фільтраційна теорія патогенезу). Профузна діарея призводить до швидкої втрати води та електролітів (натрію, калію, бікарбонатів), а збезводнення – до гіповолемічного шоку та обмінного ацидозу, згущення крові та гіпоксії, прогресуючої олігурії та зниження температури тіла. Прогресуючий ексикоз і порушення електролітного балансу відіграють провідну роль у виникненні холерної коми.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?