Реферат «Політичні і правові ідеї епохи середньовіччя», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 24.12.2013 21:21 · від Ксенія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Ідеї отців Церкви (св. Павло, Августин Аврелій, Григорій Великий). 5 2. Тома Аквінський та його теологія. 9 3. «Слово про Закон і Благодать» Іларіона та «Повчання» Володимира Мономаха як взірці української політико-правової думки давньоруського періоду.13 Висновок. 19 Список використаних джерел. 20

Висновок

Характерною рисою вчення про державу і право в епоху середньовіччя було панування в ньому релігійної ідеології, типове для феодалізму взагалі.
Панування релігійного світогляду у вигляді християнського віровчення в усіх сферах розумової діяльності породило специфічний для феодалізму спосіб мислення та аргументації – схоластику, характерна особливість якої полягала в тісному зв'язку з релігією. Ідеї цієї школи були панівними ідеями західноєвропейського світу з IX до XV ст. Вона мала багатьох послідовників і чималі відмінності в основних положеннях своїх провідних представників. А тому невірними є погляди на схоластику як нескладну систему декількох основних постулатів, які, до того ж, знайшли виявлення у поглядах двох – трьох головних представників цього напрямку, передусім Фоми Аквінського. Насправді філософська думка, що розвивалася протягом шести століть, мала багато нюансів, напрямків і дала низку дуже відмінних за основними положеннями і методологічними способами представників. Всі представники схоластичної школи були передовсім теологами, частина з яких поширювала свої завдання й на філософські проблеми.
Другою характерною рисою вчення про державу і право в той час було використання античної наукової спадщини. До античних ідей, використаних представниками схоластики, необхідно віднести, зокрема, уявлення про державу і право як певний організм вчення про правильні й неправильні державні форми та про їх кругообіг, ідею природного права як норми, що випливає з природи речей, положення про високу значимість закону для побудови нормального державного життя.
У XIII-XV ст. у теократичних теоріях спостерігався поворот до компромісу між духовною та світською владою. Сама церква в боротьбі з єретиками відчувала потребу в сильному державному апараті, і тому серед духовенства зростала кількість прихильників зміцнення влади монархів, хоч ідея переваги церкви над державою ще зберігалася, що особливо чітко виражено у вченні про державу і право Фоми Аквінського.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?