Курсова робота «Виробнича функція як економіко-математична модель виробничого процесу», 2013 рік

З предмету Економіка · додано 08.12.2013 14:00 · від НАТАЛЯ · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Теоретичні основи формування концепції виробничої функції 5 1.1. Сутність та поняття виробничої функції 5 1.2. Економічний зміст виробничої функції 9 1.3. Загальна характеристика та етапи побудови виробничих функцій 11 Розділ іі. Класифікація виробничих функцій 14 2.1. Двофакторні виробничі функції 15 2.2. Багатофакторні виробничі функції 19 2.3. Макроекономічні виробничі функції 21 Розділ ііі. Економічна динаміка та виробнича функція 30 Висновки 37 Список використаних джерел 38

Висновок

Оскільки процес виробництва має витрати і результати, виникає питання про виробничу функцію. Річ у тім, що теорія факторів виробництва спирається певною мірою на використання математичного, модельного апарату, яким виступають факторні моделі у вигляді математичної залежності, пов'язуючи величину одержаного результату виробництва з використанням виробничих факторів, що обумовили цей результат.
Виробнича функція – це технічне співвідношення між кількістю ресурсів, що використовуються виробниками, і обсягом виробленої на цій основі продукції. Виробничу функцію може бути використано як на макроекономічному рівні, так і на мікроекономічному рівні.
На мікроекономічному рівні кожна фірма має свою, відмінну від інших суб'єктів господарювання виробничу функцію. У той же час виробнича функція може бути застосована до окремих галузей, видів виробництва і навіть до виробництва окремого підрозділу підприємства. Як правило, виробнича функція має теоретичне значення, але не позбавлена й практичного застосування. її широко використовують економісти для оцінки окремих ресурсів, що забезпечують економічне зростання. Першим варіантом у цьому плані була так звана виробнича функція Кобба-Дугласа, змістом якої є аналіз залежності обсягу виробництва від використання двох основних ресурсів – капіталу і праці.
Отже, виробнича функція свідчить, що існує багато варіантів виробництва певного обсягу продукції за рахунок певного набору факторів виробництва. Поліпшення технологічних параметрів, що максимально збільшують обсяг виробництва певного виду продукції, завжди відображається у новій виробничій функції. Виробничу функцію можна застосовувати для обчислення мінімальної кількості витрат, необхідних для виробництва будь-якого обсягу продукції.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?