Курсова робота «Структура державних видатків та їх вплив на економічний розвиток», 2005 рік

З предмету Фінанси · додано 06.06.2007 10:12 · від alenka21 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Державні видатки як основні складові елементи фіскальної політики 1.1. Видатки Державного бюджету 1.1.1. Поняття та класифікація видатків Державного бюджету 1.1.2. Основні тенденції формування і виконання видаткової частини Державного бюджету 1.2. Видатки місцевих бюджетів 2. Структура державних видатків 2.1. Видатки на розвиток освіти, науки і культури 2.2. Видатки на охорону здоров’я і фізичну культуру 2.3. Видатки на соціальне забезпечення 2.4. Видатки на розвиток економіки 2.5. Видатки на державне управління, національну оборону та правоохоронну діяльність 2.6. Інші видатки 3. Вплив державних видатків на розвиток економіки 4. Політичні та економічні фактори зміни рівня державних видатків Висновки та пропозиції Список літератури Додатки

Висновок

Видатки державного бюджету за своєю економічною сутністю є інструментом досягнення вищого критерію справедливості і корисності для кожного члена суспільства. На досягнення цієї мети повинно бути зорієнтоване бюджетне законодавство. Видатки бюджету повинні бути спрямовані на вирівнювання доходів окремих верств населення.

Протягом останніх років законодавчі акти, програми та інші нормативні документи, що визначають обсяги видатків державного та місцевих бюджетів, у переважній більшості приймалися без належного врахування можливостей економіки та населення у сплаті податків для формування доходив бюджету. Це призвело до структурної розбалансованості фінансів держави, значних (прихованих та наявних) дефіцитів державного бюджету. Розрив між потребою у видатках і обсягом ресурсів бюджету, в т. ч. потенційних, може бути подоланий лише за умови призупинення Верховною Радою чинності окремих законодавчих актів, видатки на виконання яких у бюджеті не передбачені або передбачені не в повному обсязі. Це дасть змогу суттєво оздоровити бюджетну систему і водночас запобігти зростанню заборгованості за зобов'язаннями держави, які не можуть бути виконані.

Ключовим завданням бюджетної політики має стати дальше посилення соціальної спрямованості бюджету. На реалізацію програм соціальної спрямованості має бути зосереджено не менше 50 % видатків зведеного бюджету.

Відповідальним завданням уряду є істотне поліпшення системи фінансування загальноосвітньої школи, виконання у повному обсязі положень ст. 57 Закону України "Про освіту", дальший розвиток інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп'ютеризація сільських шкіл та інше.

Необхідно збільшити частку видатків та поліпшити структуру використання фінансових ресурсів, які спрямовуються на розвиток охорони здоров'я, зокрема на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет, боротьбу з такими хворобами, як СНІД, туберкульоз та інші.

При здійсненні соціальної політики уряд має забезпечити:

- визначення переліку платних і безоплатних послуг, які можуть надаватися бюджетними установами та організаціями,

- завершення процесу відокремлення державних позабюджетних фондів, які формуються на страховій основі, від державного бюджету,

- розвиток страхових систем формування соціальних бюджетів.

Пріоритетним завданням є удосконалення відповідно до чинного законодавства системи державного фінансування розвитку вітчизняної науки та культури.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення