Курсова робота «Регіональні аспекти зовнішньоекономічних зв’язків Ірландії», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 29.11.2013 22:26 · від Вдадимир · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Значення і види зовнішньоекономічних зв’язків Ірландії, загальні закономірності та принципи її розвитку. 4 2. Фактори територіальної організації та розвитку зовнішньо-економічних зв’язків Ірландії. 11 3. Зовнішня торгівля Ірландії, її товарна і територіальна структура. Участь у міжнародних торговельних і економічних союзах. 18 4. Зовнішні зв’язки Ірландії в банківсько-кредитній, фінансово-інвестиційній, освітньо-науковій, транспортно-комунікаційній та техніко-технологічних сферах. 26 5. Проблеми і перспективи розвитку зовнішньоекономічних зв’язків Ірландії 33 Висновок Список використаної літератури

Висновок

Зовнішньоекономічна діяльність країни полягає у встановленні зовнішніх зв’язків держави з іншими країнами та міжнародними організаціями – партнерами міжнародної діяльності. Ірландія належить до групи розвинутих країн світу. Великий інтерес до розвитку економіки Ірландії, що не має значних природних ресурсів, цілком виправданий. Економічний розвиток Ірландії є яскравим прикладом того, як продумана макроекономічна і зовнішньоекономічна політика держави за відносно невеликий відрізок часу здатна перетворити аграрну країну в розвинену постіндустріальну державу. Ірландська економіка є однією з найбільш глобалізованих в світі і характеризується інтенсивної зовнішньою торгівлею і значними обсягами інвестицій. Вона також є однією з найбільш динамічно розвиваються в світі, з щорічними індексами зростання, перевищують середні індекси розвинених країн. Ірландія-одна з найменш розвинених в індустріальному відношенні країн Європи, але за темпами зростання промислового виробництва вона випереджає багато сучасних держав. На початок XXI століття ключовими галузями економіки Ірландії є: фармацевтика, виробництво медичного обладнання, інформаційні та мультимедіа технології, машинобудування, харчова промисловість.Ірландська економіка досить сильно інтегрована в світову економіку і є однією з найбільш відкритих економік світу, нерозривно пов'язаної одночасно як з європейським ринком, так і з зростаючим трансатлантичним ринком промислових товарів.
Ірландія - маленька, сучасна, залежна від торгівлі країна,експорт залишається основним джнрелом зростання економіки. В цілому, протягом усього періоду експорт стабільно переважав над імпортом і мав позитивний тренд розвитку. В останні два роки, в результаті світової фінансової кризи обсяги експорту та імпорту скоротилися, але роль Ірландії в товарообміні не змінилася. Ірландії життєво необхідно закріпитися на ринку Європи в якості країни, що спеціалізується на виробництві високотехнологічних товарів в електронній, хімічній і фармацевтичній промисловості, забезпечити умови для розвитку сервісних галузей економіки: сектору фінансових і страхових послуг, а також харчової промисловості, тобто тих галузей економіки, в яких країна має конкурентні переваги. Це дозволить успішно конкурувати на регіональних ринках нових країн-учасниць ЄС, а значить - продовжити підтримувати високі темпи експорту та економічного розвитку в цілому. Наявність зовнішніх зв’язків для країни у банківській, науковій, технічній, інвестиційній сферах безпосередньо відіграє важливу роль. Ірландія є однією з найбільш динамічно розвиваються країн Європи.
У числі основних чинників, що забезпечують поступальний ріст її економіки, МВФ називає надійну і послідовну макроекономічну політику уряду, розвинений ринок праці, сприятливий податковий режим і довгострокову орієнтацію торгівлі та промисловості на зовнішній ринок.
Таким чином, після проведеного аналізу участі Республіки Ірландія в міжнародних економічних відносинах, можна з упевненістю сказати, що в даний час Ірландія є помітним учасником в сферах міжнародної торгівлі і виробництва, руху капіталу, міждержавного переміщення трудових ресурсів і технологій. Участь країни в інтеграційних процесах, і, перш за все, приєднання до ЄС та єдиного ринку сприяло значному поліпшенню її економічних і політичних зв'язків, багато в чому визначило спеціалізацію країни і благотворна вплинуло на проведену макроекономічну політику. Не можна не відзначити значні позитивні зрушення в географічній і товарній структурі зовнішньоторговельного обороту. Володіючи великим економічним потенціалом і досить високим рівнем економічного розвитку Ірландія вже досягла високих результатів і продовжує розвиватися.Ірландія має величезний потенціал для розвитку та відкриття нових преспектив у сфері міжнародних відносин.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?