Курсова робота «Маркетингове дослідження ринку соків (на прикладі ТМ «Смак»)», 2007 рік

З предмету Маркетинг · додано 31.05.2007 23:51 · від Sergio · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Аналіз факторів маркетингового макросередовища 5 Розділ 2. Аналіз факторів маркетингового мікросередовища 12 2.1. Аналіз споживачів 12 2.2. Аналіз конкурентів 23 2.3. Аналіз постачальників сировини 27 2.4. Сегментація і оцінка конкурентних позицій 31 Розділ 3. Планування та проведення маркетингових досліджень соків “Смак" 33 3.1. Робоча програма маркетингового дослідження 33 3.2. Розробка анкет для дослідження 35 Висновки 36 Список використаної літератури 38 Додатки 39

Висновок

Отже, в ході виконання даної курсової роботи, темою якої було проведення маркетингових досліджень соків торгової марки “Смак” були зроблені наступні висновки.

1. Виробником соків ТМ “Смак” є ДП “Напої” (ДП “БКС-Соки” до 200 року), що працює на ринку України з 1997 року. Протягом 1998-1999 років компанія займала одне з провідних місць за обсягом виробництва та продажу продукції, але у зв’язку з гострою конкуренцією, що особливо посилилася за останні 2 маркетингових роки, частка, яку займають соки ТМ “Смак” на ринку України, значно зменшилась. Отже, постала необхідність перепозиціювання марки, для чого необхідно було провести маркетингове дослідження макро- та мікросередовища компанії.

2. В ході дослідження впливу факторів макросередовища на діяльність компанії було зроблено висновок, що дана група факторів чинитиме позитивний вплив на обсяги продажів соків ТМ “Смак”. Оскільки, по-перше, серед споживачів формується культура споживання натуральних соків та нектарів, тобто збільшується кількість потенційних споживачів та росте сімейний дохід українського населення, що призводить до зростання платоспроможного попиту та місткості ринку. По-друге, відбувається як зростання українського ринку соків, так і збільшення обсягу його експорту в сусідні країни. По-третє, у зв’язку з розвитком української плодоовочевої галузі, з’явилась можливість виробництва соків з вітчизняної сировини.

3. Дослідження споживачів соків ТМ “Смак” виявило зміни їх уподобань відносно як даної торгової марки, так і структури споживання соків взагалі. Було проаналізовано споживчі переваги, залежність споживання соків від статево-вікових, регіональних факторів і сформульований потенційний образ споживача соків ТМ “Смак”.

4. Основними конкурентами ДП “Напої” на ринку України є такі компанії: ТОВ “Сандора”, СП “Вітмарк-Україна”, ВАТ “Одеський завод дитячого харчування”, ВАТ “Вінніфрут", “Вімм-Білль-Данн", “МСТ-регіон”, ЗАТ “Майбел".

5. Оскільки виробництво соків ТМ “Смак” здійснюється на арендованому устаткуванні на Ніжинському ММЗ та основну частку виробництва складають апельсинові соки, то сировина імпортується. Основними постачальниками сировини для виробництва соків ТМ “Смак” є провідні світові виробники — ізраїльська компанія "Gan Shmuel Foods Ltd", американська компанія "Cargill BB" і спільне українсько-австрійське підприємство "Поділля-ОБСТ”. Компанії також доцільно було б звернути свою увагу на місцевих виробників сокових концентратів, оскільки місцева сировина є дешевшою

6. В курсовій роботі також було виконано сегментування ринку соків і здійснено позиціонування соків ТМ “Смак”. Так, за ціною їх віднесено до соків середнього цінового діапазону. Вибір цільового сегмента для ТМ „Смак” здійснено таким чином: потенційні споживачі – молоді люди, віком від 18 до 35 років, які вживають соки як джерело вітамінів, надають перевагу вітчизняній продукції, мають середній та вище середнього рівень доходу, переважно несімейні або ж кількість членів сім'ї не перевищує трьох чоловік.

7. Було здійснено планування програми дослідження соків ТМ „Смак” і прийняті наступні рішення: планування вибірки; планування концепції і розробка робочих документів.

Для проведення маркетингового дослідження був обраний метод анкетування та розроблена анкета.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали