Реферат «Організація обліку розрахункових операцій з використанням платіжних карток», 2013 рік

З предмету Банківська справа · додано 03.11.2013 22:56 · від Марина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття, види та характеристика банківських платіжних карток. 5 2. Основні учасники системи карткових розрахунків, їх права та обов'язки. 8 3. Облік розрахункових операцій з використанням платіжних карток. 12 Висновок 18 Список використаної літератури 20 Додатки 21

Висновок

Розвиток нових технологій відкрив можливість поширення нових банківських послуг за допомогою пластикових карток та банкоматів. З 08.05.2005 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України від 08.04.2005 р. № 123 «Про затвердження Правил бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток у банках України» (за текстом – Правила № 123). Ці Правила розроблено відповідно до Законів України «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», інших законодавчих актів України та нормативно-правових актів Нацбанку України, вимог міжнародних та національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Український картковий ринок швидко розширюється за рахунок нових держателів карток, емітентів, а також точок обслуговування, але існує проблема у визначенні пріоритетів карток різного класу, які мають властивості, що найбільшою мірою задовольняють споживачів України.
Адже власник банківської платіжної картки має цілу низку переваг перед готівкою: надійність збереження власних коштів при втраті платіжної картки, достатньо тільки повідомити банк про втрату картки; зручність при розрахунку за певні товари чи послуги, як і в нашій країні, так і за кордоном, оскільки автоматична конвертація здійснюється за більш вигідним курсом, ніж в обмінних пунктах та можна проконтролювати свої витрати.
Станом на 1 січня 2013 року на території України знаходиться в обігу 69,8 млн. штук. Виходить, що на одного жителя України припадає півтори платіжні картки, це з урахуванням немовлят і літніх людей. Якщо врахувати тільки повнолітніх громадян, то виходить в середньому на одного дорослого українця припадає майже 3 платіжні картки. У 2005 році було все навпаки, одна платіжна картка припадала на трьох осіб.
Відомо, що з 1 квітня 2013 року всі торговельні організації і сфера послуг, за винятком сільської місцевості будуть зобов’язані мати платіжні термінали для прийому безготівкових платежів за допомогою платіжних карток. На сьогодні вже в торгових мережах встановлено більше 133 тис. платіжних терміналів і процес прискорюється. Зараз банки активно працюють з торговельними мережами і намагаються закріпитися в найбільш масових.
Однак, кількість платіжних карток – це пройдений етап. Зараз банки все більше і більше уваги приділяють новому перспективному напрямку бізнесу, який років через п’ять, а тим більше через десять буде головним в Україні. За підсумками 2012 року українці використовували платіжні картки здебільшого для зняття грошей у банкоматах. За минулий рік було знято в банкоматах готівкою майже 650 млрд. грн. Середня сума зняття грошей була близько 900 грн. Але це зараз. А мине трохи часу, і платіжні картки будуть більше використовувати для розрахунків за товари і послуги. За підсумками 2012 року за допомогою платіжних карток було оплачено товарів на суму 91,5 млрд. грн. Це майже в 2 рази більше, ніж у 2011 році. У 2012 році вартість однієї покупки в торговельних мережах за допомогою платіжної картки становила близько 260 грн, у 2011 році – тільки 211 грн. Зростає і кількість використання платіжних карток при розрахунках у торгових мережах та сума покупки на них.
У ході роботи була досягнута поставлена мета у вигляді визначення економічної сутності платіжних карток, а також яку важливу роль вони видіграють для розвитку економіки країни; та були наведені проведення з обліку операцій, які здійснюються з використанням платіжних карток. А також наглядно зображена статистика стосовно ринку платіжних карток України (див. Додаток А та Б).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?