Реферат «Єдиний податок в Україні», 2012 рік

З предмету Економіка · додано 22.10.2013 23:21 · від Маргарита · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Податок на доходи фізичних осіб. 4 2. Особливості справляння єдиного податку. 5 3. Групи платників єдиного податку. 11 4. Ставка єдиного податку. 12 5. Види діяльності для єдиного податку. 13 6. Перехід на єдиний податок з 2013 року. 15 Висновки. 17 Список використаних джерел. 19 Додатки. 21

Висновок

Отже, слід відмітити що сучасний механізм справляння єдиного податку з суб’єктів підпиємницької діяльності має суттєві недоліки, зумовлені недостатніми фіскальними та регулюючими властивостями цієї податкової форми.
Найбільш дискусійним і неоднозначним аспектом нинішньої податкової реформи є зміни у функціонуванні спрощеної системи оподаткування, пов’язані з прийняттям Податкового кодексу України. Сучасний конфлікт між підприємцями та Урядом України наочно проілюстрував, наскільки далекими від партнерських є відносини між владою та бізнесом, адже одним з основних чинників розвитку підприємницької діяльності є сприятливий режимоподаткування. Актуальність цього дослідження зумовлена тим, що на сучасному етапі становлення національної економіки єдиний податок відіграє важливу роль у спрощенні оподаткування доходів суб’єктів малого підприємництва; мінімізації їх витрат на облік і звітність; зменшенні кількості спорів платників з контрольними органами; підвищенні рівня зайнятості населення; збільшенні надходжень до бюджету; зменшенні витрат на адміністрування податків.
Для суб’єкта малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, скорочується загальна кількість обов’язкових платежів, установлених чинним законодавством України; зменшуються обсяги та види звітності; спрощується порядок ведення обліку доходів і витрат.
На мою думку, для фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності необхідно запровадити диференційовані ставки єдиного податку залежно від обсягу виручки від реалізації продукції, що буде відповідати принципу побудови системи оподаткування – принципу соціальної справедливості.
Таким чином, прогресивна система оподаткування доходів суб’єктів малого підприємництва – юридичних та фізичних осіб забезпечить збільшення надходження доходів до місцевих бюджетів, принцип соціальної справедливості, стабілізацію цін на споживчі товари, стимулювання підприємницької діяльності.
Підсумовуючи вищевикладене, можна зазначити, що, незважаючи на недоліки, справляння єдиного податку суб’єктами малого підприємництва має переваги для нашої держави завдяки прозорості бази оподаткування; неможливості та недоцільності ухилення від сплати єдиного податку малими підприємствами, які законно працюють; зростання податкових надходжень до бюджету за рахунок залучення до оподаткування новостворених підприємств, які раніше приховували свої доходи; збільшення внутрішніх і зовнішніх інвестицій в економіку України за рахунок створення привабливих умов оподаткування; скорочення витрат на адміністрування податків і зборів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?