Курсова робота «Планування виховної роботи класного керівника», 2013 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 20.10.2013 19:45 · від Ольга · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

стор. Вступ.3 Розділ 1. Теоретичні основи організації виховної роботи класного керівника. 5 1.1. Місце та функції класного керівника в реалізації виховних завдань.5 1.2. Основні завдання та напрямки роботи класного керівника.9 Розділ 2. Дослідження передового педагогічного досвіду з планування виховної роботи класного керівника.12 2.1. Обґрунтування засад та технологій планування виховної роботи класного керівника. 12 2.2. Дослідження структури плану виховної роботи класного керівника на основі передового педагогічного досвіду.15 Висновки. 22 Резюме.24 Додатки.26 Список використаних джерел.47

Висновок

У сучасній соціокультурній ситуації на зміну старому розумінню виховання як процесу подолання негативних тенденцій у розвитку особистості та засобу перевиховання, приходить нове розуміння його як процесу залучення особистості до створеної людством системи цінностей, окультурення її життя, сприяння творчій активності. Хоча на виховання школяра залежно від віку, соціокультурного оточення, інтересів тощо впливає безліч різноманітних факторів, одним з найвагоміших у вихованні дитини є вплив класного керівника. Для більш ефективного виховання його робота має бути ретельно спланована. Важливість правильного планування виховної роботи і стала приводом для теми даної курсової роботи.
У ході дослідження я дійшла таких висновків:
1. Класний керівник виконує сім основних функцій: діагностичну(вивчення учнів класу, їхніх особливостей, інтересів, нахилів, потреб, рівня вихованості, мотивів поведінки), організаційну (залучення класного колективу до різних видів виховної діяльності), виховну (визначення змісту, форм та методів виховної діяльності, проведення виховних заходів), координаційну (спрямування виховних зусиль усіх суб’єктів виховання), стимулюючу (заохочення учнів до позитивних дій та вчинків), корекційну ( корекція роботи з класним колективом), соціальну (вироблення в учнів навичок соціальної поведінки). Він є членом педагогічної ради школи та педагогічного колективу, працює під керівництвом директора школи та його заступників, а також у щільній співпраці з учителями-предметниками, психологом, медичними працівниками, органами учнівського самоврядування, батьками та іншими учасниками навчально-виховного процесу з виконання завдань навчання та виховання в класному колективі, соціального захисту учнів.
2. У роботі класного керівника є три основні напрями – це робота з учнями, робота з батьками та робота з учителями-предметниками.
3. При створенні плану виховної роботи необхідно керуватись технологією планування, що складається з шести етапів: діагностичного, прогностичного, орієнтаційно-пошукового, структурно-зміствого, конструктивного та контрольно-оціночного.
4. Дослідивши передовий педагогічний досвід з планування виховної роботи класним керівником, я дійшла висновку, що план має складатись з таких частин: аналіз виховної роботи класного колективу за минулий рік; визначення основних цілей та завдань виховної діяльності; діагностика класного колективу; визначення напрямів, форм та способів організації життєдіяльності класного колективу; індивідуальна робота з учнями; робота з батьками; робота з учителями-предметниками; моніторинг ефективності виховного процесу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?