Курсова робота «Власність як економічна і юридична категорії», 2009 рік

З предмету Економіка · додано 20.10.2013 15:48 · від Євгенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Власність та її економічний зміст. 2. Юридичний аспект власності. Теорії прав власності. 3. Еволюція відносин власності в умовах сучасної змішаної економіки. Термінологічний словник Висновок Список використаних джерел

Висновок

Власність є однією з найбільш фундаментальних і основоположних економічних категорій. Разом з тим – це одна з найскладніших категорій, бо має в собі багато ознак, форм прояву і систем функціонування.
Категорію власності необхідно розглядати з двох боків: економічного змісту та юридичної форми. Економічний зміст власності, як уже зазначалося, полягає у відособленому присвоєнні результатів економічної діяльності людей і реалізується як соціально-економічні відносини між людьми, а юридична власність означає загальну умову виробництва, вияв волі певного класу і правове оформлення цієї волі в юридичних актах та нормах, у праві власності.
Отже, власність – приналежність речей, матеріальних і духовних цінностей окремим особам, юридичне право на таку приналежність та економічні відносини між людьми з приводу приналежності, розподілу, переділів об’єктів власності.
За сучасних умов розвитку продуктивних сил нові організаційні форми капіталістичного виробництва істотно трансформують економічні відносини, а разом з ними і систему власності. Поступово буржуазна економіка трансформується в систему змішаної економіки, де відбувається заперечення буржуазної власності і розриваються перехідні форми власності нового способу виробництва.
Концентрація і централізація капіталу і виробництва привели до виникнення акціонерних компаній, які перетворились у панівну форму капіталістичного виробництва і зумовили появу асоційованої чи корпоративної форми власності. Прогресуючий розвиток останньої є водночас процесом усунення капіталістичного способу виробництва в класичних формах.

Коментар модератора

18 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?