Курсова робота «Поняття, характеристики та методи аналізу внутрішнього середовища організації», 2011 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 13.10.2013 23:05 · від Johnny · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Характеристика основних елементів внутрішнього середовища організації 2. Аналіз методів та показників оцінки факторів внутрішнього середовища організації 3. Обґрунтування системи показників внутрішнього середовища вітчизняних підприємств Висновки Список використаної літератури 39. стор.

Висновок

У курсовій роботі була розкрита методологія оцінки внутрішнього середовища організації, визначені його основні складові частини, проведено аналіз впливу внутрішніх факторів на промисловість України. Були також запропоновані шляхи поліпшення існуючого стану промислової галузі. Існують й інші методи й показники оцінки внутрішнього середовища організації, але запропоновані є більш універсальними для оцінки підприємств промислової галузі.
Отже, внутрішнє середовище організацій є сукупність усіх елементів і підсистем організації, а також взаємозв’язків між ними, які охоплюють діяльність організації і знаходяться під її безпосереднім контролем. Не існує єдиного підходу щодо визначення основних елементів внутрішнього середовища. Проте зважаючи на специфіку галузі у якій діє організація узагальнено можна виокремити її технологію, матеріально-енергетичні та людські ресурси, інформацію як внутрішню складову, а також основні виробничі засоби за допомогою яких підприємство веде свою діяльність.
Задля ефективної діяльності організація має оцінювати, аналізувати та покращувати всі елементи з яких складається її внутрішнє середовище. Зважаючи на це, керівники підприємств мають визначити найважливіші з існуючих елементів, зважуючи на специфіку діяльності організації, та покращувати їх показники. Тому задля досягнення ефективного довгострокового функціонування і успішного розвитку сучасним підприємствам необхідно приділяти підвищену увагу здійсненню аналізу внутрішнього середовища. А для цього необхідна розробка і здійснення комплексного аналізу з врахуванням індивідуальних особливостей підприємства при відповідним кадровому, фінансовим і технічному забезпеченні. Лише за цієї умови можна розраховувати на ефективність стратегічних і оперативних управлінських рішень, що приймаються.
Щодо промисловості України, то галузь перебуває у тяжкому стані через використання застарілих технологій, незначному рівні використання інновацій, та відсутності достатньої кількості кваліфікованого персоналу.
На сьогоднішній день внутрішнє середовище має важливе значення для всіх підприємств. В цілях виживання і розвитку в умовах надзвичайно динамічного і невизначеного зовнішнього середовища (а це є загальними характеристиками сучасного середовища вітчизняних промислових підприємств) підприємствам необхідно пристосовуватися до змін, а також самим активно формувати своє майбутнє. Тому визначальне значення в ринкових умовах відіграє приділення підвищеної уваги здійсненню аналізу внутрішнього середовища.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?