Курсова робота «Методика організації групової діяльності учнів на уроці», 2010 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 04.10.2013 23:06 · від wowklud · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти групових форм навчання. 6 1.1. Поняття та характеристика групових форм навчання. 6 1.2. Розвиток та функціонування групових форм навчання. 9 1.3. Класифікація та структура групових форм навчання. 10 1.3.1. Місце індивідуальної, колективної, групової діяльності учнів у системі інтерактивного навчання.15 1.4. Методичні вимоги та функції вчителя. 17 1.5. Призначення та ефективність групових форм навчання. 21 Розділ 2. Методика проведення уроків географії в умовах групового навчання. 23 2.1. Организація групової форми навчання на уроках географії. 23 2.2. Опис та аналіз проведення практичної роботи (комплексна польова практика з географії, 8 кл. 25 Висновки. 35 Список використаної літератури. 37

Висновок

У роботі зроблена спроба довести, що уроки з використанням групових форм роботи в системі шкільної освіти повинні посідати особливе місце, бо перспективна мета таких уроків – показати дітям практичну перспективу співпраці, переваги працювати в команді.
У результаті аналізу літератури за даною темою мною були розглянуті методи та форми групових форм навчання, досліджена структура уроків з використанням групових форм навчання та методика їх проведення.
У роботі описана структура практичного заняття, роль та місце його учасників – вчителів географії, фізики та хімії. Один з них обов’язково повинен бути керівником, решта – асистентами. Також були виділені провідні риси уроку, на якому застосовуються групові форми навчання:
- предметна чіткість, компактність, стислість навчального матеріалу;
- логічна взаємообумовленість, взаємопов’язаність навчального матеріалу на кожному етапі уроку;
- використання комп’ютерних технологій у груповій співпраці;
- велика інформативна ємкість навчального матеріалу, який використовується на уроці.
У роботі були охарактеризовані методи, які використовуються при проведенні уроку географії:
 робота з дидактичним матеріалом;
 евристична бесіда;
 дослідницький;
 пошуковий.
Особливості таких уроків полягають також у тому, що учні на таких них тримають в полі зору вихідну проблему, поглиблюють, розширяють коло питань та знань, пов’язаних з нею.
Введення в педагогічну практику уроків з використанням групових форм навчання здійснює перебудову процесу навчання. Методично правильна побудова та проведення таких навчальних занять має вплив на результативність процесу навчання: знання стають якісними, систематичними, уміння – узагальненими, комплексними, посилюється світоглядна спрямованість пізнавальних інтересів учнів, ефективніше формується їх упевненість та досягається різнобічний розвиток особистості.
Таким чином, можна зробити висновок, що у «базовій» шкільній освіті повинна бути продумана ціла система впровадження в навчальний процес групових форм навчання. Зараз вже всі розуміють, як важливо надати дитині не розрізнені знання за окремими предметами, а показати взаємозв’язок географії з іншими науками, надати уявлення про оточуючу діяльність як про гармонійне ціле, навчити співпрацювати з іншими, вміти вільно висловлювати власну думку. Саме тому, на мій погляд, проблема використання групових форм навчання не втратить своєї актуальності в майбутньому. У перспективі будуть розвиватись та удосконалюватись види таких уроків та форми їх проведення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?