Дипломна робота «Особливості формування іншомовної компетенції учнів у техніці читання в початковій школі.», 2010 рік

З предмету Філологія · додано 03.10.2013 20:42 · від Женя · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

1.Вступ.3 2.Глава І Читання як вид мовленнєвої діяльності та роль на початковому етапі навчання.5 1)Суть читання як виду мовленнєвої діяльності.5 2)Роль читання на початковому етапі навчання. Його зміст.7 3.Глава ІІ Технології навчання читання.16 а) Формування техніки читання.31 4.Практична частина: Особливості використання та гри при формуванні навичок читання.36 а) Експеримент.48 5.Висновки.51 6.Список літератури. 53

Висновок

Традиційно в методиці навчання іноземних мов кажуть про формування мовних навичок та мовленнєвих умінь. Вважається, що при навчанні любому виду мовленнєвої діяльності вчитель повинен формувати не просто навички, але й уміння, які визначені конкретною навчальною програмою і відповідають реальним потребам освіти і розвитку особистості. При цьому, далеко не кожний учень може оволодіти усім комплексом мовленнєвих умінь. В основі любого мовленнєвого уміння лежать певні навички, тобто ті дії, які людина робить автоматично, не задумуючись про те, що він робить.
Якщо говорити про читання, то до мовленнєвих умінь в даному випадку можна віднести володіннями різними технологіями витягнення інформації з тексту, їх адекватне використання в залежності від поставленої задачі. Однак в основі усіх цих умінь лежить техніка читання. Якщо не сформувати її в достатній мірі, не добитися автоматизації даної навички, то усі ці технології як види читання будуть поставлені під загрозу.
У кожному дослідженні над формуванням навичок техніки читання ми виходили з того, що в основі формування техніки читання лежать такі операції:
- співвіднесення зорового/графічного образу мовленнєвої одиниці з її слуховим та мовленнєво-моторним образом.
- співвідношення слухових та мовленнєво-моторних образів мовленнєвих одиниць з їх значенням.
В результаті нашого дослідження ми дійшли таких висновків:
- З перших уроків необхідно послідовно навчати алфавіту з розмежуванням назви букви та звуків, які вони передає. Також необхідно:
- Навчати буквам, які найчастіше зустрічаються в тих мовленнєвих моделях, якими оволодівають учні. Сформувати звуко-буквенні співвідношення на рівні приголосних, які в англійській мові становлять “кістяк” слова, а потім переходити до читання приголосних у різних типах складів.
- Навчати читанню слів не виділяючи окремі букви, закріпляючи лише графічний образ слова у цілому.
- Користуватися цікавим унаочненням: таблицями, схемами, малюнками.
- В процесі навчання користуватись іграми, які підвищують інтерес та мотивацію до процесу читання.
Проведений експеримент показав, що в тій групі, де стимулювався інтерес до читання за допомогою наочності та гри техніка читання була кращою. Порівнювались такі параметри: швидкість читання, правильність розділення на синтагми, інтонації, знання правки читання та винятків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?