Реферат «Позичковий процент», 2013 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 03.10.2013 12:39 · від lyolya · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Основні теорії та погляди вчених на позичковий процент 2. Сутність та норма позичкового процента 3. Функції позичкового процента та його роль у розвитку економіки країни 4. Види процентних ставок та способи їх нарахування 5. Вплив процентної ставки на формування позичкового процента у кредитній політиці комерційного банку України 6. Правила встановлення та регулювання НБУ цільових процентних ставок позичкового процента Висновок Список використаної літератури

Висновок

Позичковий процент є не тільки одним із основних понять у теорії грошей та кредиту, а й об’єктивною економічною категорією.
Позичковий процент або процент за кредит – це плата, яку отримує кредитор від позичальника за надані в позику гроші чи матеріальні цінності.
Позичковий відсоток виник у давнину, ще до появи металевих грошей і спочатку виступав переважно у формі натуральної плати. Основними вченими, які мали свій погляд на формування та економічне значення позичкового проценту є А. Сміт, Д. Рікардо, Т. Мальтус, Ж. Сей, І. Фішер, К. Маркс, Дж. Кейнс та ін..
Позичковий відсоток завжди має свій розмір, але в практиці кредитних відносин зазвичай користуються його відносним вираженням, що визначається через норму відсотка. Вона являє собою відношення суми грошей, виплачених у вигляді відсотка, до суми грошей, відданих у позику. Це відношення розраховується за певний період, але найчастіше за рік.
Норма процента залежить від стану економіки, в якому перебуває країна в певний момент часу. Такими періодами є депресія чи застій економіки, період пожвавлення та промислового піднесення. Також норма процента має тенденцію до зниження. Це обумовлено тенденцією до зниження середньої норми прибутку, а також тим, що з розвитком економіки зростає відносний надлишок позичкового капіталу (випереджає нагромадження дійсного капіталу).
Крім норми прибутку, на рівень норми процента впливає багато інших об’єктивних і суб’єктивних чинників, а саме: розміри грошових нагромаджень та заощаджень у суспільстві; масштаби виробництва; співвідношення між внутрішнім і зовнішнім боргом держави; циклічність коливань виробництва; сезонність умов виробництва та реалізації продукції; темпи інфляції; своєчасність повернення кредиту; рівень кредитно-грошового регулювання економіки центральним банком; міжнародні чинники.
Основні функції позичкового процента, це такі як розподіл прибутку та збереження позикового капіталу. При розподільчій функції прибуток, отриманий позичальником з використанням позичкового капіталу, розподіляється на дві частини — позичковий процент і підприємницький дохід. Функція збереження позичкового капіталу полягає в тому, що з допомогою процента кредитору забезпечується повернення від позичальника як мінімум вартості, рівноцінної тій, що була надана в кредит. Також позичковий процент може виконувати стимулюючу функцію та виступати як гарантія зберігання позичкової вартості, тобто повернення кредитору кредитних коштів в повному розмірі. Виконуючи свої функції, позиковий процент сприяє розвитку економіки, підвищенню її ефективності. Також функції процента визначають його роль у суспільстві. Насамперед процент сприяє більш ефективному використанню кредиту, зміцненню комерційного або господарського розрахунку.
При нарахуванні процентів за користування позиченої вартості використається спосіб простих і складних процентів.
Позичковий процент залежить від багатьох чинників, що впливають на розмір процентної ставки та які розподіляються на макроекономічні і мікроекономічні.
Розмір процентної ставки на макрорівні залежить від: попиту та пропозиції; стабільності грошового ринку; облікової ставки центрального банку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?