Курсова робота «Сучасні зміни в механізмі конкуренції», 2012 рік

З предмету Економіка · додано 15.09.2013 18:41 · від Ксюша · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Теоретико-методологічні аспекти конкуренції.4 1.1. Конкуренція, як економічна категорія, функції конкуренції.5 1.2. Види та методи конкурентної боротьби.10 1.3. Механізм конкуренції.14 Розділ 2. Особливості конкуренції та її роль в сучасній економіці.16 2.1. Характеристика сучасного рівня конкурентної боротьби в Україні.16 2.2. Зарубіжний досвід функціонування конкуренції.18 2.3. Роль держави в забезпеченні конкурентного середовища.23 Розділ 3. Перспективи конкуренції, як складової ринкової економіки.26 3.1. Пропозиції щодо вдосконалення механізму конкурентної боротьби України.26 3.2. Проблеми та перешкоди на шляху до розвитку конкуренції в Україні.30 Висновки.34 Список використаної літератури.36

Висновок

У результаті дослідження проведеного в даній курсовій роботі можна зробити наступні висновки:
• Економічна конкуренція – це комплексна категорія, що відображає спосіб функціонування і руху капіталу у ринковому середовищі. Такий рух відбувається як всередині певної галузі у вигляді внутрішньогалузевої конкуренції, так й на міжгалузевому рівні у вигляді конкуренції міжгалузевої. Як складна категорія, економічна конкуренція вимагає комплексного підходу до свого вивчення. Такий підхід інтегрує класичну, неокласичну та інституційну концепції.
• Конкуренція — це об'єктивна необхідність функціонування ринкового механізму, що полягає у боротьбі за споживача.
• Конкуренція - визначальна умова підтримки динамізму в економіці, також в умовах конкуренції створюється більше національне багатство при меншій вартості кожного виду продукції порівняно до монополії та планової економіки.
• Конкуренція - це центр ваги всієї системи ринкового господарства, тип відносин між виробниками з приводу встановлення цін і обсягів пропозиції товарів на ринку. Це конкуренція між виробниками.
• Явище конкуренції має свої плюси й мінуси:
 До позитивних рис можна віднести: активізацію інноваційного процесу, гнучке пристосування до попиту, висока якість продукції, високу продуктивність праці, мінімізацію витрат, реалізацію принципу оплати праці за її якістю й кількістю, можливість регулювання з боку держави.
 До негативних наслідків – те, що перемога одних супроводжується тяжкою, а подекуди катастрофічною поразкою інших, застосування нечесних прийомів, надмірна експлуатація природних ресурсів, екологічні порушення тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?