Реферат «Екологічні проблеми сучасності», 2006 рік

З предмету Філософія · додано 15.07.2013 20:27 · від Анастасія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Глобальнi проблеми сучасності 2. Причини виникнення екологічних проблем і можливі шляхи виходу з них 3. Римський клуб і проблеми екології Висновки Список використаної літератури

Висновок

Можливості цивілізації руйнівно впливати на біосферу в ІІІ тисячолітті стали такими широкими, що під загрозою опинилася сама екологічна ніша людини. Фактично постало питання існування людей як виду, який являє собою одну із систем біосфери. Ось чому взаємовідносини людини і природи не можуть більше будуватися на основі бездумного і безграничного споживання її ресурсів і постійного завдавання їй шкоди. Прийшов час повною мірою усвідомити залежність від здатності біосфери підтримувати свою стійкість і будувати подальше життя за принципом коеволюції з природою.
Виявляється, що шанси подолати глобальну кризу в першу чергу залежать не стільки від інтелектуальних і організаційно-технічних можливостей цивілізації, а від якостей самої людини, якщо раніше сфера моральності охоплювала лише стосуни всередені системи “людське суспільства”, то нині до неї включаються стосунки всередині біосфери у цілому. Заповідь “не убий” безпосередньо переносяться на ці відносини, які за несприятливих обставин можуть призвести до загибелі усіх людей Землі.
Для того, щоб людина прагнула до морального зростання, соціалне середовище повинно гарантувати їй сприятливі умови. Головною із таких умов є свобода – політична, економічна, культурна, соціальна. У сучасному світі у людини є унікальна ніша свободи – відкрите суспільство, як назвав його К.Поппер, створене Західною цивілізацією. Основні його інститути – правова держава і громадянське суспільство, які мають сенс лише разом одне з одним. І цей сенс полягає у взаємному стримуванні і контролі. Цим досягається оптимальне співвідношення свободи і соціального контроля, що є основними засадами відкритого суспільства. Тільки таке супільство здатне породити тип людини, який здатний виробити в себе необхідні якості.
Майбутнє Західної цивілізації здається не таким безхмарним, як це було колись. Передусім, в глобальній економіці домінують стихійні сили сучасного посткапіталізму, які виносять на глобальний рівень реанімовані форми соціального дарвінізму і егоїзму. Прискорена глобалізація супроводжується поглибленням нерівності. Наднаціональної стримуючої сили для такого посткапіталізму не знайшлося. Світ розколовся: “золотому мільярду” протистоїть майже увесь незахідний світ, бідний і принижений, де панує несвобода, пригноблення, війни, бідність, голод.

Коментар модератора

24 сторінки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?