Курсова робота «Проблемні питання застосування податку на додану вартість в Україні», 2005 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 23.05.2007 07:50 · від КГ · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Економічний аспект застосування універсального акцизу 2. Особливості та основні проблеми функціонування податку на додану вартість 2.1. Ефективність використання ПДВ в Україні 2.2. Аналіз фіскальних наслідків надання деяких пільг з податку на додану вартість 2.3. Проблеми функціонування податку на додану вартість в Україні 3. Подальше використання податку на додану вартість в Україні Висновок Список використаної літератури Додатки

Висновок

В умовах переходу до ринкових відносин і побудови соціально орієнтованої демократичної держави об'єктивно необхідно створити потенційні умови забезпечення держави фінансовими ресурсами для регулювання соціально-економічних процесів із метою інтеграції у світове співтовариство. Саме податок на додану вартість (універсальний непрямий податок) за умови його ефективного використання є надійним джерелом збільшення доходів бюджету. Проблема його реформування — важливий етап становлення податкової системи України.

Широке його застосування пов'язане з низкою переваг, які стимулюють як державу, так і платника, а саме:

— відсутність подвійного оподаткування і кумулятивного ефекту;

— рівність умов щодо сплати податку на додану вартість як виробниками,так і продавцями;

— стимулювання експорту, оскільки вивезення продукції в переважній більшості розвинутих країн не обкладається ПДВ;

— спрощення контролю за рухом товарів, робіт і послуг;

— забезпечення високих регулярних і рівномірних державних доходів;

— зростання зацікавленості у збільшенні прибутків, їх нагромадженні та інвестуванні, бо безпосереднім об'єктом податку виступають витрати.

Головною хибою ПДВ є його безпосередній вплив на загальний рівень цін і регресивний характер особливо щодо малозабезпечених верств населення. Та, враховуючи соціально-економічний стан України, вади податку нівелюються його позитивним значенням.

Хоча функціонквання ПДВ в Україні і супроводжується рядом проблем, таких як: проблеми податкової заборгованості перед бюджетом та бюджетної заборгованості по ПДВ, проблема низької фіскальної ефективності податку, проблема невизначеності об’єкту оподаткуваня, негативний вплив податкових пільг та інші, висуваються численні альтернативи їх подолання.

Проведені достідження показують, що найближчим часом необхідно привести в порядок ставку ПДВ, і як варіант  диференціація, наприклад, запровадження двоставочної схеми справляння цього податку в частині споживчих товарів (цифри умовні): нижчої ставки на товари та послуги першої необхідності і підвищеної — на товари з поліпшеними споживчими властивостями.

Необхідно встановити нормативи відрахувань від ПДВ до місцевих бюджетів, що значно сприятиме зростанню виробництва продукції і відповідно збільшенню надходжень до державного бюджету.

Посилення контролю за поверненням ПДВ експортерам, що можливо за наявності ефективних механізмів обміну інформацією між податковою й митною службами з використанням спільних комп'ютерних систем і цифрового коду для реєстрації експортера, є також важливою умовою для врегулювання функціонуваня ПДВ.

Альтернативним варіантом може стати запровадження системи спецрахунків в Україні, що може розв'язати проблему адміністрування та збільшення надходжень податку до бюджету, а основні недоліки цієї системи можуть бути значно зменшені, якщо запровадження ПДВ-рахунків одночасно супроводжуватиметься зниженням податкової ставки, переходом на касовий метод обліку податку, дозволом на повернення коштів зі спецрахунка на поточний, відмовою від подальших спроб запровадження солідарної відповідальності платників, запровадженням електронної системи подачі звітності та використанням електронних рахунків-фактур.

ПДВ має важливе значення для країни і тому обовязково потрібно вживати всіх заходів для його посилення та вдосконалення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення