Курсова робота «Економічне співробітництво країн-членів МЕРКОСУР», 2012 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 26.05.2013 21:34 · від Effective_UA · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 РОЗДІЛ 1. Місце МЕРКОСУР в сучасних процесах регіональної інтеграції.5 РОЗДІЛ 2. Масштаби і структура економічного співробітництва країн-членів МЕРКОСУР.17 РОЗДІЛ 3. Стратегія розвитку МЕРКОСУР в глобальній економіці.26 Висновки.34 Список використаних джерел.36 Додатки.37

Висновок

На сьогодні МЕРКОСУР залишається одним з найбільших інтегрованих ринків Латинської Америки, який об’єднує країни з майже 250 мільйонним населенням, з сукупним ВВП більше ніж 1,2 трильйони доларів США. На долю цього об’єднання припадає значна частина прямих іноземних інвестицій, 34% зовнішньої торгівлі та 53% ВВП країн СЛАК.
Не дивлячись на масу позитивних здобутків, МЕРКОСУР страждає від тих самих проблем, які гальмують розвиток майже усіх інтеграційних об’єднань «третього світу».
Головні з них – неоднорідність країн-учасників та відносно низький рівень їхнього економічного розвитку. В межах МЕРКОСУР крупні та відносно стабільні нові індустріальні країни Бразилія та Аргентина намагаються інтегруватися з більш слабкими Парагваєм, Уругваєм та Венесуелою. Хоча, участь цих країн в об’єднанні приносить свою користь (країни отримують відносно дешеві товари широкого вжитку), створення єдиних умов промислової конкуренції призводить до того, що більш слабкі учасники торгового блоку ризикують опинитися в ролі підпорядкованих більш розвиненим сусідам. Тому для них постійно зберігаються деякі винятки з правил лібералізації торгівлі.
Блок був створений у 1991 році, з метою усунення внутрішніх тарифів, встановлення загального зовнішнього тарифу, координації комерційної політики та зваженого управління ресурсами об’єднання. Неофіційною метою, на мою думку, було стимулювання індустріалізації і зменшення залежності від іноземних виробників. Проте, двадцять років потому, МЕРКОСУР, здається, далі від створення спільного ринку, ніж будь-коли.
У той час як загальний обсяг торгівлі МЕРКОСУР зріс за останнє десятиліття. Дані СОТ показують, що обсяг внутрішньорегіональної торгівлі у відсотках від загального обсягу в 2011 році знизилася, порівняно з 2000 роком. Замість того, щоб керуватися інтеграційною метою, зростання обсягів торгівлі МЕРКОСУР забезпечується стрімким збільшенням товарообігу з Азією, що стимулюється аргентинським та бразильським урядами. У цьому світлі, все більшою стає можливість непідписання угоди про вільну торгівлю МЕРКОСУР та ЄС, оскільки Китай, з огляду на укладені між країнами домовленості, зайняв місце Європи у торгівлі з Південноамериканським торговим блоком.
Оцінюючи з суто економічної точки зору, недавнє розширення МЕРКОСУР, на мою думку, є кроком назад. Прийняття Болівії не додасть об’єднанню відчутних економічних можливостей, і, з додаванням кожного нового члена, досягнення консенсусу стане ще більш важким. Повноправне членство Венесуели збільшує розмір блоку, але також підвищує його залежність від експорту природних ресурсів.
Схоже, що ні нові учасники торгового об’єднання, ні два важковаговики-засновники вже не є прихильниками початкової місії створення МЕРКОСУР. Можливо, зміст існування блоку полягає в поступовому перетворенні економічного об’єднання на політичне? Якщо так, то якими будуть подальші дії МЕРКОСУР щодо УНАСУР? Наявність відвертого антиамериканського тону ускладнюватиме можливість майбутнього створення більш глобального спільного ринку в Америці. На мою думку, найбільш раціональним було б рішення переглянути тарифні обмеження Бразилії та Аргентини, зважити за і проти розвитку торгових відносин блоку виключно з Азією і все ж згодом довести до кінця створення вільної торговельної зони УНАСУР.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення