Курсова робота «Використання рядів динаміки для аналізу і прогнозування соціального розвитку», 2011 рік

З предмету Статистика · додано 13.05.2013 17:26 · від Вадим · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Теоретичні засади використання рядів динаміки для аналізу і прогнозування соціального розвитку. 4 1.1. Динамічний ряд як база аналізу і прогнозування соціального розвитку. 4 1.2. Методи обчислення динамічного ряду. Аналітичні показники ряду динаміки. 9 1.3. Виявлення рядів динаміки. Загальні тенденції розв’язку. Прогнозування на основі рядів динаміки. 12 2. Практичне завдання. 27 Висновки. 28 Список використаних джерел. 30

Висновок

Аналіз динаміки суспільних явищ, як правило, здійснюється на підставі багатомірних динамічних рядів. Вони дають змогу оцінити інтенсивність і описати характер розвитку всіх складових частин, провести порівняльний аналіз динаміки двох і більше явищ, оцінити вплив інтенсивності розвитку одних явищ на інші, побудувати науково обґрунтовані прогнози.
У математичній статистиці ряд динаміки розглядається як реалізація випадкового процесу. В стаціонарних випадкових процесах, для яких характерна рівновага щодо певного середнього рівня, основні характеристики процесу обчислюють по одній реалізації.
Динамічні ряди економічних показників у більшості своїй нестаціонарні, їм притаманна тенденція, яка відображує динамічність економіки.
Нарощування виробничих ресурсів, структурні зрушення, підвищення технічного рівня, вдосконалення організації праці, поліпшення соціальних умов виробництва приводять до більш-менш інтенсивної зміни факторів економічного зростання, сили їх впливу, підсилюють динамічність економічних процесів.
Поряд з динамічністю економічні процеси мають таку властивість, як інерційність: зберігається механізм формування явищ і характер розвитку (темпи, напрям, коливання). При значній інерційності процесу і незмінності комплексу умов його розвитку правомірно очікувати в майбутньому ті властивості і характер розвитку, які були виявлені в минулому.
Діалектична єдність мінливості і сталості, динамічності і інерційності формують характер динаміки і дають принципову можливість статистичного прогнозування соціально-економічного розвитку. При вивченні закономірностей соціально-економічного розвитку статистика вирішує такі завдання: визначає інтенсивність розвитку; виявляє і описує його тенденції; оцінює структурні зрушення, сталість і коливання рядів; виявляє фактори економічного зростання.
Швидкість і інтенсивність як властивості розвитку різних суспільних явищ значно варіюють, що відбивається в структурі відповідних динамічних рядів. Для оцінки цих властивостей динаміки статистика використовує взаємозв’язані характеристики. Серед них абсолютний приріст, темп зростання, темп приросту і абсолютне значення 1 % приросту.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?