Курсова робота «Суспільний поділ праці», 2012 рік

З предмету Політична економіка · додано 26.04.2013 17:33 · від Vita Sydoryshyna · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Суспільний поділ праці, як економічна категорія 1.1. Етапи розвитку суспільного поділу праці 1.2. Економічний закон поділу праці Розділ 2. Форми суспільного поділу праці Розділ 3. Міжнародний поділ праці Висновки Список використаних джерел

Висновок

Важливим чинником піднесення господарства є суспільний поділ праці.
Теоретичні підвалини поділу праці були закладені А. Смітом, який убачав його суть у схильності людської природи до торгівлі, до обміну діяльності.
Суспільний поділ праці у спрощеному розумінні полягає в спеціалізації діяльності окремих виробників товарів чи послуг і товарному обміні між ними продуктами цієї діяльності. Протягом історії людства суспільний поділ праці був основним джерелом економічного зростання, а від його глибини залежав рівень розвитку виробництва і господарства в цілому.
Найпростішою формою поділу праці на зорі розвитку суспільства був природний поділ праці між чоловіком і жінкою. З розвитком знань і вдосконаленням знарядь праці етапами розвитку поділу праці стали: відокремлення скотарства від землеробства; відокремлення ремесла від землеробства; виникнення торгової діяльності.
У результаті цього були створені умови для регулярного обміну між людьми, товарами та послугами, а відтак і умови для формування ринку. В суспільних процесах це спричинило виникнення приватної власності, відокремлення міста від села, формування істотних відмінностей в організації фізичної та розумової праці. З часом і виробнича, і обслуговуюча діяльність ставали дедалі більш диференційованими, самостійного значення набула наука.
Розвиток поділу праці поглиблює товарний обмін, стає важливим процесом розвитку ринкової економіки. Поділ праці, як уже зазначалось, є важливим чинником подолання суперечності між безмежними потребами і обмеженістю ресурсів. Однак цей чинник діє у певних межах і тому не стосується всіх економічних ресурсів, зокрема тих, які обмежені природою і не відновлюються після виробничого споживання. Інакше кажучи, поділ праці не може відновити запаси нафти, газу, вугілля, залізної руди та інших природних ресурсів.
Проте поділ праці може успішно долати обмеження виробничих можливостей. І це досягається завдяки тому, що поділ праці є важливим чинником підвищення продуктивності праці. Історія свідчить, що людство саме тому приділяло увагу поділу праці, що він зумовлював значне зростання її продуктивності.
Міжнародний поділ праці займає центральне місце в системі понять і категорій світового господарства та міжнародних економічних відносин. Його постійне поглиблення сприяє розвиткові таких процесів, як інтернаціоналізація і транснаціоналізація виробництва, міжнародна економічна інтеграція та глобалізація економіки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали