Курсова робота «Попит і пропозиція у функціонуванні ринкової економіки», 2010 рік

З предмету Політична економіка · додано 24.04.2013 04:43 · від Володимир · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ І. Фактори та закон попиту.5 1.1. Сутність та поняття попиту.5 1.2. Крива попиту. Цінові та нецінові чинники.8 Розділ ІІ. Економічна природа та закон пропозиції.11 2.1. Сутність пропозиції.11 2.2. Аналіз кривої пропозиції.12 Розділ ІІІ. Еластичність попиту та пропозиції.16 3.1. Сутність еластичності.16 3.2. Графічне вираження еластичності попиту та пропозиції.22 3.3. Попит та пропозиція у функціонування ринкової економіки.25 Висновок.29 Використана література.31 Додатки.

Висновок

Отже, економічний механізм ринкової системи визначає загальний порядок функціонування ринку праці, капіталу і товарів. Основу його складає взаємодія категорій: попит, пропозиція та ціна. Ринок — договірна система. Його суб'єкти — виробники і споживачі, покупці і продавці — постійно вступають один з одним у переговори, які вінчає взаємовигідна угода. Важливу роль у переговорах виконує інформація, що «закодована» у ринкових цінах на товари і послуги. Нею врешті-решт й керуються контрагенти, приймаючи рішення про укладання контракту.
Ринок є механізмом взаємодії основних мікроекономічних суб’єктів – споживачів і фірм, завдяки якому відбувається реалізація господарських рішень та їх оптимізація.
Основними ринковими змінними є попит, пропонування та ціна, які формують ринковий механізм саморегулювання.
Ринкова ціна є складною функцією попиту і пропонування. Водночас попит і пропозиція виступають як функції ціни. Попит - це множина співвідношень цін і відповідних кількостей товару. Обсяг попиту- це конкретна кількість товару, яку покупці бажають і можуть купити за деякий період часу за певного значення ціни. Пропозиція — характеризує можливість і бажання продавця (виробника) пропонувати свої товари для реалізації її на ринку за певними цінами.
Об'єм, величина пропозиції — це кількість продукту (товару, послуг), яка продавець (виробник) бажає, може і здатний у відповідності з наявністю або продуктивними можливостями запропонувати для продажу на ринку протягом деякого періоду часу за певної ціни.
Закон попиту твердить, що між ціною і обсягом попиту існує обернений зв'язок. Закон пропонування полягає у тому, що між ціною і обсягом пропонування існує прямий зв'язок. Ціна є основним чинником попиту і пропозиції, зміни ціни спричиняють зміни в обсягах попиту і пропозиції. Нецінові чинники попиту і пропозиції спричиняють зміни у попиті та пропозиції. Взаємодія попиту і пропозиції визначає ринкову рівновагу.
Ринкова рівновага- це стан ринку, за якого обсяги попиту та пропозиції збігаються; не існує ні дефіциту, ні надлишку продукції. Ціна рівноваги – це ринкова ціна, за якої обсяг попиту дорівнював обсягу пропонування. Це ціна, яка задовольняє і продавців, і покупців, за цією ціною їхні інтереси співпадають.
Рівноважна ринкова ціна є основним індикатором, який визначає поведінку покупців і спрямовує зусилля та ресурси виробників. Рівновага окремого ринку певного товару називається частковою рівновагою. Точка ринкової рівноваги є стійка. За своєю природою ринковий механізм є механізмом ліквідації дефіцитів та надлишків. Урядове втручання в ринкове ціноутворення, відхилення цін від рівноважних призводить до розбалансування ринку. Запровадження податків чи надання субсидій ведуть до зміни параметрів рівноваги.
Взаємодія продавців і покупців — гра попиту та пропозиції, що значною мірою визначають ціни. З'ясування характеру взаємодії цих трьох чинників, трьох китів ринкової системи, допомагає усвідомити порядок функціонування економічного механізму ринку. Не випадково на Заході в підручниках з економічної теорії наводиться жарт: «Навчіть папугу говорити слова «попит та пропозиція» — і перед вами економіст». У жарті левова частка істини. Відомий економіст Альфред Маршалл писав: «Незважаючи на величезні розходження в деталях, майже всі економічні проблеми мають ту ж саму суть. Ця суть є необхідність. .. зрівноважування попиту та пропозиції»[2;с.237].

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали