Курсова робота «Суб'єкт злочину», 2010 рік

З предмету Право · додано 22.04.2013 19:47 · від Igor · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Законодавче визначення та ознаки суб’єкта злочину. 2. Фізичність, як ознака суб’єкта злочину. 3. Вік кримінальної відповідальності, як ознака суб’єкта злочину. 4. Осудність, як ознака суб’єкта злочину. 5. Відповідальність за злочини, вчинені у стані сп’яніння. 6. Спеціальний суб’єкт злочину та його види. Висновки. Список літератури.

Висновок

Отже, суб’єкт злочину - це фізична особа, що досягла віку, з якого настає кримінальна відповідальність, яка вчинила навмисно чи з необережності суспільно небезпечне діяння, передбачене Кримінальним кодексом України, осудна, а в окремих випадках наділена спеціальними ознаками, що вказані у відповідній нормі.
Розглянута в даній курсовій роботі тема суб'єкта злочину займає важливе місце в навчанні про склад злочину.
Суспільно небезпечне діяння може зробити тільки людина. Однак для залучення конкретної людини до кримінальної відповідальності необхідна наявність у нього ряду ознак, що характеризують його як суб'єкта злочину: осудності, досягнення визначеного віку, ознак спеціального суб'єкта.
У роботі почата спроба найбільш повного і, у той же час, лаконічно розкрити зазначені ознаки. Особлива увага приділена проблемам обмеженої осудності і спеціального суб'єкта, зокрема, суб'єктам посадових злочинів. Ці проблеми викликають найбільше число труднощів на практиці. При цьому якщо застосування норми про обмежену осудність утруднене тим, що вона включена в карний закон тільки в 1996 році, то неясності в питанні встановлення ознак спеціального суб'єкта злочини зв'язані з великою кількістю нормативних актів, що регулюють правовий статус конкретних суб'єктів. Особливо яскраво це виявляється в складах посадових злочинів.
Можна сказати, що визначення особи, що підлягає кримінальній відповідальності у кримінальній науці та процесі має вагоме значення. Кожен суддя повинен, і це є вимогою, враховувати особу винною при призначенні покарання; окремі властивості особи, що вчинила злочин, відображені у переліку обставин, що пом'якшують чи обтяжують покарання. Дані про особу мають також юридичне значення для вирішення інших кримінально-правових питань, наприклад питання про звільнення від кримінальної відповідальності.
Проте на відміну від ознак суб'єкта злочину, що закріплені в законі, інші дані про особу перебувають за межами складу злочину, а тому не можуть бути покладені в обґрунтування поняття особи, яка підлягає кримінальній відповідальності. По цьому видно, що характеристику ознак суб'єкта злочину побудовано не принципі кримінального права - принципу гуманізму.
Також характеристику суб'єкта злочину побудовано на принципі особистої відповідальності особи за вчинений злочин. Тобто кримінальна відповідальність юридичних осіб відсутня.
Торкаючись правове значення стану сп'яніння в момент здійснення злочину, виділені два підходи до оцінки даної обставини. На основі представлення про психічні процеси, що відбуваються у свідомості людини, що знаходиться в стані сп'яніння, установлено, що воно може бути як зм'якшуючим, так і обтяжуючим провину обставиною.

Коментар модератора

34 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали