Курсова робота «Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства», 2012 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 22.04.2013 10:34 · від Нагорная елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Сутність конкурентоспроможності підприємства та її системна характеристика. 2. Методи оцінки рівня конкурентоспроможності підприємства. 3. Основні шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства в сучасних умовах глобалізації. Висновки Список використаних джерел

Висновок

Висновки:
Систематизація і узагальнення різних точок зору на конкурентоспроможність підприємств (організацій, фірм) дає змогу зробити висновок, що, по-перше, конкурентоспроможними можна вважати ті господарюючі суб’єкти, які функціонують ефективно, тобто їх конкурентоспроможність є категорією ефективності, але на більш високому рівні. По-друге, вони надають споживачеві конкурентоспроможні товари, тобто конкурентоспроможність підприємств зрештою виявляється в процесі реалізації виробленої продукції.
Тому, підтримка високої конкурентоспроможності підприємства означає, що всі його ресурси використовуються настільки ефективно, що підприємство стає більш прибутковим, ніж його головні конкуренти. Це одночасно передбачає, що підприємство займає стабільне місце на ринку товарів і послуг та його продукція користується постійним попитом. Тому є дуже важливим підтримувати достатній рівень конкурентоспроможності підприємства, оскільки саме ця економічна категорія відображає можливості підприємства відносно його конкурентів на ринку.
В результаті теоретичного дослідження, було проаналізовано чимало методів оцінки конкурентоспроможності підприємства. Кожен із цих методів мають як численні переваги, так і недоліки. Отже, існує необхідність у розробці методичних підходів до оцінки конкурентоспроможності українських підприємств, що функціонують в умовах складності отримання достовірної інформації про конкурентів чи підприємств-лідерів галузі.
Таким чином, конкурентоспроможність підприємства різнобічно характеризує його існування на ринку, дозволяє оцінити поточний і майбутній стан, відбирати різні варіанти управлінських рішень, які забезпечують перехід з одного стану в інший.
Також, слід зазначити, що в умовах глибоких структурних змін міжнародного та національного ринку головне завдання підприємства полягає в знаходженні своєї ніші в жорстких умовах конкуренції на світовому ринку. Для цього підприємство, що діє в глобальній економіці, повинно враховувати особливості сучасного ринку.
Отже, в умовах глобальної економіки на перше місце виходять такі чинники підвищення конкурентоспроможності підприємства як проведення інноваційної політики, яка визначає можливість підприємства конкурувати не тільки на внутрішньому, а й на зовнішніх ринках; наявність кваліфікованих трудових ресурсів, що відповідають вимогам міжнародного ринку праці; гнучка система управління якістю на підприємстві; безперервне вдосконалення реалізованої на внутрішньому ринку продукції національних виробників і розширення їх діяльності на міжнародному ринку.

Коментар модератора

26 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.