Курсова робота «Аналіз менеджменту організації ЗАТ «ЗАЗ»», 2010 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 19.04.2013 00:10 · від daniel · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.4 РОЗДІЛ 1. Принцип удосконалення та аналізу організаційних структур управління.6 РОЗДІЛ 2. Загальна характеристика підприємства ЗАТ «ЗАЗ» 2.1. Спеціалізація діяльності підприємства ЗАТ «ЗАЗ».11 2.2. Цілі і задачі підприємства ЗАТ «ЗАЗ».15 РОЗДІЛ 3. Аналіз внутрішнього середовища організації ЗАТ «ЗАЗ» 3.1. Вивчення структури управління підприємства. 18 3.2. Персонал як елемент внутрішнього середовища організації.22 3.3. Аналіз фінансової сфери підприємства.30 3.4. Аналіз маркетингової сфери ЗАТ «ЗАЗ».36 РОЗДІЛ 4. Оцінка і аналіз зовнішнього середовища ЗАТ «ЗАЗ» 4.1. Аналіз конкурентного середовища.41 4.2. Аналіз законодавчої бази щодо діяльності підприємства.44 Висновки.46 Список використаної літератури.49

Висновок

В даній курсовій роботі була розроблена система менеджменту на підприємстві ЗАТ «ЗАЗ». Було досліджено організаційну структуру підприємства та особливості функціонування, правові засади та сфери діяльності підприємства; зроблений аналіз планово-економічної та фінансово-господарської діяльності організації в умовах ринкових відносин. Досліджено процес управління маркетинговою діяльністю підприємства, персонал як елемент внутрішнього середовища організації, а також проаналізовано зовнішнє середовище підприємства.
ЗАТ «ЗАЗ» - єдине в Україні підприємство, яке володіє повним циклом виробництва легкових автомобілів, що включає штампування, зварювання, фарбування, спорядження кузова і складання автомобіля. Динаміка розвитку ЗАЗу, пріоритетами якої є постійне прагнення удосконалювати власну продукцію, робота над втіленням нових ідей у життя і розширення модельного ряду автомобілів, свідчить про прогрес створення вітчизняного автомобіля.
Завжди потрібно пам’ятати, що науково-технічне співробітництво сприяє прискоренню темпів економічного розвитку, втіленню найновіших технічних досягнень, раціональному використанню природних ресурсів, автотоматизації і механізації технологічних процесів, скороченню строків будівництва сучасних підприємств, підвищенню ефективності капіталовкладень, розширенню сфери міжнародних відносин. Воно потребує удосконалення на підприємстві в кількох формах:
- матеріальний, тобто збільшити обмін продукцією, насамперед наукоємною, створеною за найновішими технологіями;
- нематеріальний - у вигляді креслень, формул, обміну інформацією, літературою та ін.; послуг фахівців і технічного персоналу в галузі менеджменту, маркетингу, контролю за якістю.
Створення спільних підприємств, філіалів, іноземна практика робітників - одна з форм економічного співробітництва, що також повинна обов’язково використовуватися підприємством в його розвитку. Спільні підприємства наділяються широкими правами для здійснення експортних і імпортних операцій, і в результаті одержують значно більші можливості. Завдяки такому співробітництву погоджуються ціни на спільно вироблену продукцію і укладаються відповідні угоди.
За десятирічний період розвитку ЗАТ «ЗАЗ» вдалося досягти високих виробничих і фінансових результатів: успішна реалізація інвестиційних програм, поетапна модернізація виробництва на Запорізькому автомобілебудівному заводі, як наслідок - збільшення обсягів виробництва.
«ЗАЗ» на сьогодні - візитна картка українського автомобілебудування. Найбільший український виробник автомобілів і єдине в Україні підприємство, що володіє повним циклом виробництва легкових автомобілів та експортує їх с трани ближньго зарубіжжя.
Запорізький автозавод активно розвивається завдяки інвестиціям у нове устаткування. Високий рівень технічного забезпечення виробництва став надійною основою для плідної співпраці з лідерами світового автомобілебудування: «Adam Opel», «GM DAT», «Сhery», «АВТОВАЗ», «ТАТА» й ін.
Після придбання «FSO» - найбільшого автовиробника Польщі – ЗАТ «ЗАЗ» посилив свої зв'язки з «GM DAT» («General Motors Daewoo Auto & Technology»), підписавши угоди про складання і дистрибуцію на території СНД. До складу ЗАТ «ЗАЗ» входять два автомобільні заводи, розташовані у Запоріжжі (єдиний автомобільний завод в Україні, оснащений кузовним цехом) і Іллічівську, а також завод з виготовлення двигунів у Мелітополі (двигуни з розподіленим уприскуванням палива, що відповідають нормам токсичності Євро-2 і Євро-3, з робочим об'ємом 1,2 л; 1,3л; 1,4 л).
Виробництво відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000 і вимогам, висунутим партнерами ЗАТ «ЗАЗ», і орієнтоване в основному на споживачів автомобілів класу С (найбільш швидкоростучого сегменту ринку). Сьогодні Запорізький автозавод випускає понад 100 модифікацій автомобілів класів B, C, D, E, - від «Славути» і «Lanos до «Оpel» та «Chevrolet». Тенденція постійного оновлення модельного ряду залишається незмінною.
ЗАТ «ЗАЗ» не дивлячись на кризу в 2008 році, коли компанія зменшила виробництво в 5,5 раз, вона не втратила позицій і є лідером автомобілебудуванні в Україну, що в свою чергу говорить про ефективне управління.
Український ринок пасажирських автомобілів входить до трійки найбільших швидкозростаючих європейських ринків. ЗАТ «ЗАЗ» планує як зміцнення позицій на внутрішньому ринку України, так і подальше просування на привабливі російський, сирійський, египетський та інші автомобільні ринки.
Для ЗАТ «ЗАЗ» на теперішній час для розширення експорту оптимальним варіантом є вихід на нові ринки з вже існуючою продукцією. Найбільш перспективними ринками є Півнична Африка, а саме Туніс, Марокко, Мавританія, Алжир, Лівія. Низькі ціни є одним з найсильніших переваг підприємства. На ринку автомобільної продукції, якнайкращим варіантом для ЗАТ «ЗАЗ» є встановлення міцних дружніх зв'язків з посередницькими фірмами, що давно працюють на даних ринках.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення