Реферат «Особливості обліку і звітності по сегментам бізнесу», 2012 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 15.04.2013 14:30 · від Анна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Система управлінського обліку за суб`єктами 2. Особливості звітності по сегментам бізнесу Висновки Список використаних джерел

Висновок

Сегмент діяльності – це відокремлений компонент діяльності підприємства з виробництва і (або) продажу окремих видів (чи груп) продукції (товарів, робіт, послуг), який відрізняється від інших різними чинниками (характером продукції, або послуг, характером виробничого процесу, способом отримання доходів, характерними для діяльності ризиками, категорією покупців).
Дані звітності за сегментами дозволяють оцінити якість роботи кожного сегмента бізнесу. Для адміністрації фірми це означає можливість контролювати діяльність центрів відповідальності та об’єктивно характеризувати якість роботи менеджерів, що їх очолюють. На її основі складають висновки щодо професійної придатності кожного конкретного менеджера, формується система матеріального і морального стимулювання персоналу підприємства.
Крім того, сегментарна звітність допомагає в роботі безпосередньо самим менеджерам. Керівнику будь-якого рівня завжди необхідно знати, наскільки добре він працює. Якщо його плани не виконуються, то він повинен дізнатися про це якомога раніше. В іншому випадку менеджер не зможе своєчасно відкоригувати плани свого підрозділу, і поставлена перед ним мета виявиться нереальною.
Таким чином бачимо, що сегментарна звітність допомагає розібратися в ефективності різноманітних напрямів бізнесу компанії, котру неможливо визначити із її сукупних даних.
В внутрішньогосподарському (управлінському) обліку за сегментами діяльності повинна акумулюватись інформація про використані ресурси, зазнані витрати й отримані результати з точки зору фінансових і нефінансових показників за кожним виокремленим сегментом.
Для побудови системи внутрішньогосподарського (управлінського) обліку за сегментами діяльності доцільно розподілити її за об’єктами обліку, межі яких залежать від виду діяльності виокремлених сегментів підприємства: сегменти, що належать до виробничої сфери діяльності, або сегменти, які належать до торговельної сфери діяльності.
Важливим об’єктом управлінського обліку за сегментами є витрати. Для підвищення ефективності діяльності сегментів запропонована їх класифікація, що дозволить підвищити рівень контролю витрат і своєчасно реагувати за умови їх збільшення. Раціонально організована система управлінського обліку за сегментами діяльності дасть можливість управлінському персоналу приймати ефективні поточні та стратегічні рішення як у розрізі деяких сегментів, так і по підприємству в цілому.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення