Реферат «Фінансова теорія Адольфа Вагнера», 2011 рік

З предмету Політична економіка · додано 14.04.2013 22:08 · від Екатерина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Соціально-економічні умови виникнення та розвитку нової історичної школи 2. Основні постулати фінансової теорії Адольфа Вагнера 3. Значення здобутків нової історичної школи та фінансової теорії А. Вагнера для сьогодення Висновок Список використаної літератури

Висновок

Отже, підводячи підсумок, можна сказати що Німецька історична школа виникла як реакція у відповідь на експансію англійської класичної політичної економії, що зайняла панівні позиції в суспільній думці XIX століття. Назву "історична" вона одержала тому, що економічний і соціальний розвиток кожної країни вона розглядала як наслідок багатоступінчастого шляху, у ході якого одна фаза змінює іншу.
В економічних дослідженнях нової історичної школи велике значення надається етиці, моральному початку. Детально вивчаються правові норми, їх вплив на економічні відносини, господарський механізм.
А. Вагнер за своєю методологією займав проміжне становище між економістом-аналітиком К. Менгером і Г. Шмоллером. Вчений залишив велику спадщину у фінансовій теорії, особливо у сфері державних фінансів.
Однією з основних його робіт був «закон Вагнера», який формулюється так: зростання валового внутрішнього продукту (національного доходу) супроводжується прискореним зростанням державних витрат і це обумовлено 3 основними причинами: соціально-політичної, економічної та історичної.
В своїй роботі про державні фінанси йому вдалося показати, що податки є складовою проблем політичної економії. Він вважав, що державні фінанси можуть стати ефективною зброєю досягнення соціальної справедливості, а саме, нетрудовий дохід від підвищення вартості міських земельних ділянок повинен належати населенню. І суспільство, якщо воно хоче вижити повинно здійснювати соціальні реформи.
Вагнер виділив принципи оподаткування за різними класифікаційними ознаками і запропонував 9 основних правил класифікувати в 4 групи та розмежував видатки на три групи за функціональними ознаками державної діяльності:
державне управління й економічна система;
соціально-культурна сфера;
безпосереднє надання послуг державними структурами.
В порівнянні із іншими представниками історичної школи А. Вагнер більш широко в своїй концепції економічного розвитку використовував юридичні поняття, відкидаючи поняття “природного права”, як його трактувала класична школа, бо право на його думку, - це продукт суспільного розвитку.
Що ж стосується значення здобутків Вагнера для сучасності, то варто підкреслити, що довгий час закон Адольфа Вагнера вважався непорушним і головним економічним законом. Однак сьогодні багато фахівців вважають, що він вже не виконується. Але фінансова наука не стоїть на місці, тому в майбутньому будуть виникати нові теорії, нові закони, котрі будуть або доповнювати або спростовувати один одного.

Коментар модератора

22 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?