Курсова робота «Психологічна готовність дитини до шкільного навчання», 2000 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 16.05.2007 01:17 · від Renegat · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Теоретичний аналіз психологічної готовності до шкільного навчання. 1.1. Вивчення проблеми готовності до шкільного навчання у психології 1.2. Особливості дошкільного віку. 1.3. Готовність дитини до шкільного навчання. Розділ ІІ. Методики для дослідження психологічної готовності дитини до навчання у школі. 2.1. Загальний огляд методик. 2.2. Дослідження практично – діючого мислення. 2.3. Дослідження наочно – діючого мислення. 2.4. Дослідження вербального (абстрактного) мислення. 2.5. Дослідження рівня вольової регуляції. 2.6. Дослідження сформованості загальних уявлень та умінь. 2.7. Діагностична бесіда по школу. Розділ ІІІ. Рольова гра (заняття) для підвищення психологічної готовності до шкільного навчання. Висновки. Список використаних джерел. Додатки

Висновок

Проблема готовності дітей до навчання в школі - це не тільки наукова, але в першу чергу реально-практичне, дуже життєве й гостре завдання, що ще не одержало свого остаточного рішення. А від його рішення залежить багато чого, в остаточному підсумку доля дітей, їхнє сьогодення й майбутнє.

Виконуючи головні завдання нашої роботи ми провели теоретичний аналіз готовності до шкільного навчання і виявили головні критерії готовності до шкільного навчання з погляду видатних педагогів і психологів. Критерії готовності або неготовності до шкільного навчання пов'язані із психологічним віком дитини, що вираховується не по годиннику фізичного часу, а по шкалі психологічного розвитку. Цю шкалу теж треба вміти читати: розуміти принципи її складання, знати пункти відліку, розмірність.

Була використана комплексна програма діагностики дітей дошкільного віку до шкільного навчання. Нами були описані основні методики діагностики готовності дітей до шкільного навчання. Готовність визначилася по наступних параметрах:

– мотиваційний;

– інтелектуальний;

– язиковий;

– соціальний.

На підставі отриманих результатів виникла необхідність у створенні корекційно-розвиваючих заходів для підвищення рівнів готовності до шкільного навчання. Основною метою з'явилося цілеспрямоване використання ігрової діяльності, що формує необхідні передумови для комплексної підготовки до навчання дітей у школі.

В ході нашої роботи ми охарактеризували роль сюжетно-рольової гри, як одного з головних факторів розвитку дошкільників, у підготовці до шкільного навчання. Показали важливість ігрової діяльності для розвитку і вдосконалення пізнавальних і вольових якостей дитини, наряду з традиційними формами навчання, бо саме в цих видах діяльності вперше виникають суспільні мотиви поведінки, складається ієрархія мотивів, формуються й удосконалюються дії сприйняття й мислення, розвиваються соціальні навички взаємин.

У результаті проробленої роботи ми побачили, що до кінця навчального року загальний рівень готовності дітей експериментальної групи підвищився. Такі результати ми змогли одержати при спільній роботі з педагогами, вихователями й батьками.

Працюючи по цій програмі ми прийшли до висновків:

- по-перше, обстеження дітей необхідно для школи й для дітей, для їхнього успішного навчання;

- по-друге, обстеження дітей необхідно починати раніше, тоді ця робота буде більше ефективної, тому що, мало констатувати неготовність дитини до навчання в школі, необхідно ще брати на облік і протягом року спостерігати й контролювати його розвиток.

У подальшій своїй роботі ми плануємо поглибити й розширити корекційно-розвиваючі заходи, з використанням елементів психодрами й проведення спільних занять із батьками.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали