Курсова робота «Художня майстерність Вільяма Сомерсета Моема – романіста», 2012 рік

З предмету Філологія · додано 08.04.2013 16:51 · від Илона · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ 1. Творчий та життєвий шлях Вільяма Сомерсета Моема РОЗДІЛ 2. Роман «Ліза з Ламбету» –твір раннього періоду творчості письменника 2.1. Історія створення роману 2.2. Проблематика роману 2.3. Характеристика художніх образів у романі 2.4. Стильова специфіка твору 2.4.1. Фабула, сюжет; відмінності 2.4.2. Оповідач, манера розповіді, хронотоп, епічна широта твору 2.5. Специфіка жанру Висновки Додатки Список використаної літератури

Висновок

Роман «Ліза з Ламбету» є безперечно кращим твором раннього періоду творчості Вільяма Сомерета Моема. Це цілісний, органічний, реалістичний твір, в якому думки автора і власне сам рух характерів героїв книги взаємно доповнюють один одного, створюють природну, синтетичну єдність. І з особливою силою ця внутрішня нероздільність об’єктивного та суб’єктивного початків проявляється при розробці однієї з найважливіших проблем твору - теми величі свободи вибору людини та її здатність протистояти та бути незалежною від загальносуспільної думки та моральних норм, її нездоланного прагнення до кращого життя. Письменник знаходить в непомітному, на перший погляд, стилі життя головної героїні Лізи Кемп її особистий, незалежний світ, що відрізняється від реального. Хоча вибір дівчини був неправильним, автор не засуджує її, а навпаки, відчутне захоплення її героїзмом.
Аналізуючи сюжет, фабулу, манеру розповіді, хронотоп, проблематику твору, цілісні структури персонажів, композицію «Ліза з Ламбету» прослідковується хроніка розвитку стосунків між головною героїнею та Джимом Блекстоном та їх наслідки, еволюцію героїв, які втілюють типові явища епохи; крізь призму роману можна осягнути відображені соціальні умови, які мали значний моральний вплив на британців.
Також варто відзначити тонкий психологізм роману. Моему чудово вдається звернути увагу на внутрішній стан героїв – завдяки рухам, жестам, емоційним сплескам або ж відсутності емоцій. Моему властиве парадоксальне поєднання речей, які здавались непоєднуваними. Він сам був певною мірою гармонійним поєднанням непоєднуваного – так письменник сам писав про себе в автобіографічному есе «Підбиваючи підсумки».
Сьогодні Вільям Сомерсет Моем є одним з найяскравіших представників літератури Англії ХХ століття. В майбутньому його твори викликатимуть неоднозначне ставлення, але ніколи не залишатимуть байдужими.

Коментар модератора

28 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?