Курсова робота «Металургійний комплекс України», 2013 рік

З предмету Економіка · додано 08.04.2013 13:56 · від nani · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Теоретичні основи дослідження металургійного комплексу 4 1.1. Сутність металургійного комплексу 4 1.2. Структура металургійного комплексу 5 1.3. Фактори впливу на розвиток та розміщення металургійного комплексу 6 Розділ 2. Оцінка металургійного комплексу України 9 2.1. Територіальна організація металургійного комплексу України 9 2.2. Аналіз чорної металургії в Україні 12 2.3. Особливості розвитку кольорової металургії в Україні 17 Розділ 3. Шляхи удосконалення функціонування металургійного комплексу України 21 3.1. Стримуючі фактори розвитку металургійного комплексу України 21 3.2. Перспективи розвитку металургійного комплексу України 26 Висновки 31 Список використаної літератури 34

Висновок

Таким чином, ми з’ясували, що експорт — вивіз із митної території країни за кордон товарів і послуг без зобов'язання їхнього зворотного повернення. Важливе значення для регулювання експорту мають тарифні та нетарифні інструменти.
Отже, сьогодні Україна входить в число великих країн-виробників чорних металів, упевнено посідаючи сьоме місце у світі після Китаю, Японії, США, Росії, Південної Кореї й Німеччини. Нині галузь експортує близько 80% своєї продукції, яка становить понад третину всього українського експорту. Водночас комплекс забезпечує майже 40% валютних надходжень до бюджету.
Українська чорна металургія в останні роки демонструє стабільно високі темпи приросту, що є важливим фактором збільшення ВВП, об’ємів експорту, припливу валюти та інвестицій, доходів бюджету всіх рівнів. Чорна металургія є також джерелом формування потужних капіталів, які перетікають згодом в інші сектори господарського комплексу, стимулюючи їх розвиток.
Таким чином, висока частка продукції чорної металургії у вітчизняному експорті і валютних надходженнях суттєво позначається на зовнішньоторговельній політиці України і на процесах економічної інтеграції.
Основними передумовами активізації внутрішнього ринку металопродукції визначити наступні:
­ зниження залежності від зовнішніх чинників;
­ посилення конкуренції на основних для українських металовиробників сегментах зовнішнього ринку.
При цьому потенціал внутрішнього ринку металопродукції досить високий. Так, в 80-х рр. ХХ ст. в Україні щорік споживалося близько 20 млн. т прокату (для порівняння, в 2007 р. – 9,4 млн. т, 2008 р. – 5,8 млн. т).
У 2010-2011 рр. вітчизняні металургійні підприємства в більшості працювали зі збитком. За даними «Металургпрому», сукупний збиток до оподаткування вітчизняних сталеливарних компаній за 2011 р. склав 375 млн. дол. (практично на рівні 2010 р.).
Хоча протягом перших трьох кварталів 2011 р. світові ціни на сталеву продукцію зростали, обіцяючи підвищення прибутковості роботи вітчизняних підприємств. Проте в IV-й кварталі 2011 р. стався різкий спад цін і обсягів постачань. За приблизними оцінками, з 6,5 млрд. грн. сукупних збитків підприємств «Металургрпрому» за 2011 р. майже 3 млрд. припадає на IV-й кварталі.
В середині 2012 р. спад у вітчизняній металургії був зупинений. Завантаження вітчизняних сталеплавильних потужностей склало близько 60% (для порівняння: в цей же час в США – 43%, ЄС – 49%, Японія – 55%). А за оцінками експертів, позитивну рентабельність діяльності металургійних підприємств повного циклу забезпечує завантаження потужностей на рівні не нижче 60%. В Україні лідери галузі мають повний цикл (всього з 15 основних металургійних підприємств 10 є комбінатами), відповідно, більшість з них у той час працювало на рівні нульової рентабельності.
З огляду на значний вплив даної галузі на економічний і соціальний розвиток країни, проблеми її функціонування відразу проявилися як на макро-, так і на мікрорівні вітчизняної економіки. Головною причиною спаду світової чорної металургії є загальне погіршення стану світової економіки.
Отже, через механізм акумуляції ПДВ для виплати субсидій на придбання матеріально-технічних ресурсів для металургійного виробництва та спрямування ПДВ для виплати дотацій на метал держава відмовляється від доходів у вигляді сплати ПДВ до бюджету на користь металургійних

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення