Реферат «Розвиток української соціологічної думки», 2012 рік

З предмету Соціологія · додано 01.04.2013 19:33 · від Юлька кОрИцЯ · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Початковий етап розвитку української соціологічної думки: протосоціологічний період.4 2. Становлення соціології як окремої науки: ретроспективний аналіз.7 Висновки.14 Список використаних джерел.15

Висновок

Соціологія на Україні утвердилась вже майже півтора століття тому, проте її історичний розвиток на вітчизняних теренах був досить суперечливим, а іноді навіть трагічним. Через вплив різноманітних факторів українські соціологи змушені були то боротись за своє існування, то шукати способи самоствердитись в системі світової соціології, то ще якось пристосовуватись до вимог часу.
Отже, формування української соціологічної думки відбувалось поступово дуже повільно і дуже сильно відрізняється від формування соціологічної думки народів Європи. Усвідомлення своєї національності зростало на теренах неволі, кріпацтва, приниження народу. Шлях до розвитку на сучасному етапі продовжувався ще з часів Київської Русі і политий кров’ю наших пращурів.
Лише органічне поєднання наших соціологічних традицій із досягненнями світової соціологічної думки зможе забезпечити нам створення самобутньої і водночас модерної української соціологічної науки, наблизитись до більш-менш адекватного розуміння теорії методології і методичного аналізу світової соціології, трансформувати нашу соціологію у повноцінну науку.
Нині вітчизняна соціологія, намагаючись викристалізувати свою теоретичну базу, предмет і методи досліджень, активно інтегрується в обшири світової соціологічної науки. Активно використовуються прикладні дослідження щодо різних сфер соціально-економічного, політичного і духовного життя.
Однак, щоб соціологія посіла відповідне місце у науковому та практичному житті, потрібен час і подолання соціально-економічних труднощів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?