Курсова робота «Розвиток ринку цінних паперів», 2011 рік

З предмету Фінанси · додано 30.03.2013 21:35 · від Андрій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальна характеристика сутності та основних положень ринку цінних паперів України. 5 1.1. Структура ринку цінних паперів в Україні, його сутність. 5 1.2. Види цінних паперів 9 1.3. Функції ринку цінних паперів 13 Розділ 2. Аналіз сучасного стану ринку цінних паперів в Україні. 15 2.1. Особливості становлення і розвитку ринку цінних паперів 15 2.2. Аналіз стану ринку цінних паперів 20 Розділ 3. Напрями вдосконалення та перспективи розвитку ринку цінних паперів в Україні. 24 3.1. Проблеми та шляхи вирішення 24 3.2. Перспективи розвитку ринку цінних паперів в Україні 27 Висновки 31 Список використаної літератури 33 Додатки 35

Висновок

Взагалі ринок цінних паперів України виступає однією з найважливіших складових української економіки, яка є показником розвитку не тільки ринку капіталу, а й всієї фінансової системи країни.
Ринок цінних паперів (РЦП) поділяється на первинний ринок цінних паперів та вторинний ринок цінних паперів.
На первинному ринку відбувається мобілізація фінансових ресурсів шляхом емісії цінних паперів та їх первинного розміщення. На вторинному ринку цінних паперів проходить перерозподіл фінансових ресурсів між галузями діяльності через купівлюпродаж цінних паперів на фондовій біржі з допомогою фінансових посередників — дилерів, брокерів.
Розуміння суті основних термінів ринку цінних паперів, особливостей формування відносин з цінними паперами та проведення угод, організаційної структури, функцій і принципів ринку дає змогу перейти до вивчення складних інституціональних утворень такого ринку, а також усунення особливостей обігу окремих видів цінних паперів у сучасних умовах господарювання.
Функція ринку цінних паперів – ролеве значення процесів обігу цінних паперів, включаючи їх випуск та анулювання в господарському механізмі держави або її регіонів. У сучасних дослідженнях ринку цінних паперів прийнято виокремлювати такі його функції:
1. Інформаційна;
2. Правовстановлююча;
3. Регулююча;
4. Контролююча.
За нинішніх умов функції ринку цінних паперів форми їх проявів слід відрізняти від функціонального призначення ринку в економічній системі, яке можна оцінити як кінцевий результат взаємодії суб’єктів ринкових відносин з використанням наданих їм різноманітності форм функціональних взаємодій.

Стосовно проблем розвитку фондового ринку України, переважна їх більшість має організаційних характер.
На сьогодні загальновідомим є факт невиконання фондовим ринком України своїх функцій, тобто фондовий ринок не сприяє залученню інвестицій і перерозподілу капіталу. У зв’язку з цим можна виділити ще цілу низку проблем, яка потребує їх розв’язання, а саме:
1. невеликий обсяг і неліквідність;
2. низький рівень капіталізації;
3. високий ступінь ризиків;
4. нестача кваліфікованого персоналу;
5. відсутність відкритого доступу до інформації;
6. порушення прав інвесторів
Таким чином з огляду на наявні проблеми, потрібно вчасно “взятися за голову”. А поки ці проблеми не будуть врегульовані законом з одного боку, і не налагоджені до автоматизму за допомогою ринку і конкуренції (що ми бачимо в розвинутих капіталістичних країнах), з іншого боку, то залишається лише сподіватися на покращення ситуації в цьому питанні. А це можливо лише у разі підйому економіки України у всіх її сферах без винятку. І лише після цього ринок цінних паперів зможе адекватно й органічно влитися в налагоджену економіку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення