Курсова робота «Концепт кольору у творах Євгена Маланюка», 2011 рік

З предмету Філологія · додано 27.03.2013 13:13 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Празька школа і євген маланюк як її яскравий представник.5 Розділ 2. Концепт кольору.11 2.1. Загальне поняття про «концепт» кольору.11 2.2. Концепт кольору у творчості Євгена Маланюка.14 Висновки.23 Список використаних джерел.25

Висновок

Дослідження концепту «колір» зумовлений напрямами розвитку колірних представлень, що знаходяться залежно від культурно-історичних подій в життєдіяльності людей, що по-різному пізнають колірність навколишнього світу, когнітивними механізмами організації їх ментального змісту, соціального оточення і просто морально-психологічного настрою.
Саме таке ж явище і простежується у літературі.
Поняття «колір» визначається як сукупність відтінків, що становлять стійку символічну структуру, співвіднесену з емоційно-особистісними особливостями людини. Колір можна розглядати як сукупність усіх відтінків, що є складним психологічним феноменом, специфічною семіотичною структурою, ізоморфною до структури фізіологічних та емоційних реакцій і найзагальнішим системним якостям дійсності.
Багатогранність і енергетика Маланюкової поезії, діапазон її зацікавлень і глибинність відтворення суті явищ і процесів в житті людини і суспільства точним і простим словом, при максимальному згущенні, динамізмі та емоційній наснаженості його стилю дають нам це чітко зрозуміти. Використані Є.Маланюком прийоми, його авторська художня техніка визначають місце поета і мислителя серед класиків української літератури ХХ століття, класиків, за Маланюком, “по відношенню до життя і всього існуючого”, себто митців, котрі “всебічно бачать речі та істоти”. А тому, які б мірки не прикладалися до нього, він виростає понад усе своєю величністю і неповторністю, адже був і залишається майстром (Ю.Шерех).
Дослідивши твори поета, можна сказати, що вони «творчо-колірно» наповнені, при чому у них переважають використання кольорів білий, чорний, ясний (синій), червоний, жовтий. Помічено, що у творах Є.Маланюка мало використано такі кольори, як: коричневий, фіолетовий, тобто відсутні темні кольоропозначувачі, але при цьому центральне місце у творах належить чорному кольору.
Цікаво спостерігати, як письменник “грається кольорами”, утворює із них складні лабіринти. У творах можна натрапити на цікаве розміщення кольорового ряду: у формі обрамлення, у порядку їх чергування (попарно, ланцюжком), у формі спектра. Кольори зустрічаємо конкретні й абстрактні. Неважко помітити, що конкретика випливає із звичайної закономірності використання логічних кольорів, які надають предметам прямої визначеності. А взагалі, у Є.Маланюка подана повна і чітко окреслена колірна картина світу. Колір у Є.Маланюка нейтралізує своє первинне – спектральне – значення і стає знаком трансцендентного, абстрактних сутностей – глибини почуттів, гармонії.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?