Курсова робота «Чистий економічний добробут та його фінансова оцінка», 2012 рік

З предмету Макроекономіка · додано 26.03.2013 17:50 · від andrew · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Виникнення категорії ЧЕД, економічна суть та методи розрахунку чистого економічного добробуту.6 Розділ 2. Сучасні підходи до забезпечення зростання та розвитку економічного добробуту.15 Розділ 3. Особливості формування економічного добробуту в Україні і шляхи забезпечення зростання добробуту населення в національній економіці.25 Висновки.33 Список використаної літератури.35

Висновок

Чистий економічний добробут (ЧЕД) — один з показників соціально-економічного розвитку країни. Чистий економічний добробут – це скоригована міра національного обсягу виробництва, що враховує тільки споживання та інвестиції, які безпосередньо впливають на економічний добробут.
ЧЕД країни відображає результати, не тільки показані в структурі ВВП, а й результати діяльності, що здійснюється в межах домашнього господарства; результати тіньової економіки; міру та спосіб використання вільного часу для підвищення освіти, виховання дітей, фізичного та духовного розвитку; негативні наслідки функціонування виробництва (стан природного навколишнього середовища) тощо. ЧЕД є мірою обсягу національного виробництва, показник добробуту народу. Він використовується для того, щоб максимально покращити показник ВВП і нагадує про те, що показник ВВП не є досконалим мірилом економічного добробуту. Проте, як би там не було, але ЧЕД – це найкращий показник, який ми маємо на сьогодні і яким користується весь світ.
Однією з найважливіших цілей суспільства є підвищення добробуту нації. Це забезпечується за рахунок грамотної державної політики в області управління економікою держави і перерозподілу доходів суспільства.
Існують найрізноманітніші методики визначення добробуту нації. Проте є показники, які, на думку фахівців, є визначальний в оцінці добробуту тієї або іншої країни. Але чистий економічний добробут, або ЧЕД, дає точнішу оцінку національного обсягу виробництва.
Суспільний добробут можна охарактеризувати за допомогою певних фінансових показників, які є кількісними характеристиками економічних явищ. Він визначається великою кількістю критеріїв, основні з яких такі: макроекономічні показники; доходи населення; видатки на споживання; наявне майно та житло; розшарування суспільства тощо. Чистий економічний добробут - узагальнений макроекономічний показник, що характеризує якість і рівень життя населення в цілому. У світовій практиці ЧЕД використовується як доповнення до ВВП(ВНП).
А в Україні дослідження добробуту дає змогу краще дослідити динаміку розвитку суспільства, результати діяльності уряду та стати головною метою економічних реформ, адже добробут визначається науковцями як одна з важливих характеристик умов життєдіяльності населення. Він тісно пов'язаний із темпами економічного зростання. Підвищення добробуту в Україні було актуальною задачею держави як у перші після спаду роки, так і в поточному часі, коли темпи зростання уповільнюються. Але виконання даної задачі поки що не приносить помітних результатів, що обумовлює актуальність розробки шляхів стимулювання росту добробуту, що, в свою чергу, має сприяти економічному зростанню в нашій країні. Але вже в останні роки в Україні спостерігається економічне зростання. Та середній рівень добробуту населення залишається відносно низьким, виходячи з аналізу основних його показників. Тому в даній курсовій роботі визначаються фактори підвищення добробуту та напрями державної соціально-економічної політики, спрямованої на забезпечення зростання національної економіки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали