Реферат «Власні назви у творах Ліни Костенко», 2010 рік

З предмету Філологія · додано 26.03.2013 09:30 · від Светлана · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. Розділ 1. Літературознавчі та мовознавчі дослідження творчості Ліни Костенко. Розділ 2. Ономастика творів поетеси. Розділ 3. Антропоніми в поезії Ліни Костенко. Висновок. Список використаної літератури.

Висновок

Головні наслідки вивчення ономастичних аспектів поезії Ліни Костенко можна синтезувати у вигляді опису функціонального навантаження власних назв у творах поетеси. Чітко виявляють себе шість функцій.
1. Номінативна, суто називна функція онімів стає провідною там, де вона слугує насамперед для того, щоб ідентифікувати об’єкт, що узуально позначається цією власною назвою.
2. Хронотопічна функція стає провідною там, де онім спеціально вказує на певний час і місце або лише на одну з цих двох координат.
3. Характеризуюча функція, за якою онім кваліфікує саме свого носія, а не визначає його хронотопічний, соціальний чи віковий статус, представлена в онімії Ліни Костенко досить розлого.
4. Функція виразовості, образності, тропеїчності охоплює значну частину онімів, ужитих Ліною Костенко. Провідною вона є десь у третині ономавжитків, а в інших випадках теж у якійсь мірі присутня як конотативний додаток.
5. Експресивна функція так чи так зачіпає всю онімію Ліни Костенко. У творах поетеси немає холодних, не зігрітих почуттями власних назв. Поетеса адгерентно наснажує власні назви експресією, а вони її випромінюють у тексті.
6. Текстотвірна функція власних назв проявляється в творах Ліни Костенко і як наслідок дії всіх попередніх, і шляхом активного використання власних назв як засобів когезії, пов’язування структурних елементів тексту
Отже, можемо зробити висновок, що власним назвам у творах Ліни Костенко органічно притаманна поліфункціональність. Вони, як правило, виконують, всупереч класифікаторській логіці, мало не всі можливі функції одразу. Це, може, становить певну трудність для дослідників, але робить онімію поетеси необхідним, насиченим і повноцінним складником її лаконічного, афористичного мовлення.

Коментар модератора

19 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали