Курсова робота «Адміністративно-правові норми», 2012 рік

З предмету Право · додано 19.03.2013 15:35 · від Аня · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1 Загальна характеристика адміністративно-правових норм 1.1. Поняття, ознаки адміністративно-правових норм.5 1.2. Структура адміністративно-правових норм.9 Розділ 2 Класифікація адміністративно-правових норм.12 Розділ 3 Дія адміністративно-правових норм.18 Розділ 4 Форми реалізації адміністративно-правових норм.22 Висновки. 25 Список використаних джерел. 27

Висновок

Адміністративно-правова норма — це загальнообов’язкове, формально-визначене правило поведінки, яке встановлюється та охороняється державою і покликане регулювати суспільні відносин, що виникають і розвиваються в сфері державного управління.
Структурними елементами адміністративно-правової норми є гіпотеза, диспозиція та санкція.
Гіпотеза — складова адміністративно-правової норми, в якій зазначені обставини (умови), з настанням чи ненастанням яких припис вступає в дію.
Диспозиція — основна частина адміністративно-правової норми, в якій визначено конкретне правило поведінки.
Санкція — складова адміністративно-правової норми, в якій визначені заходи державного впливу у вигляді несприятливих наслідків, що застосовуються до державних органів, посадових осіб, недержавних господарських й соціально-культурних об’єднань, підприємств, установ та громадських організацій (об’єднань) різних рівнів і фізичних осіб, які порушили відповідні правила поведінки (наприклад, адміністративні чи дисциплінарні стягнення).
Класифікація адміністративно-правових норм має важливе значення для правильного їх застосування відповідно до дії в часі, просторі, на певній території, відносно відповідної сфери застосування.
Реалізація адміністративно правових норм - це практичне втілення в вжиття приписів, передбачених адміністративно-правовою нормою.
Адміністративно-правова норма як юридичне правило поведінки завжди передбачає, що існують умови для її застосування, ті суспільні відносини, на які вона покликана впливати і які, у свою чергу, породжують конкретні правові правовідносини між суб'єктами адміністративного права. Адміністративно-правова норма визначає також права і обов'язки учасників відносин, що регулюються нею, передбачає наслідки, які настають у результаті невиконання або неналежного виконання приписів норми.
Отже, можна зробити наступні висновки:
- адміністративно-правові норми забезпечують організацію і функціонування всієї системи державної виконавчої влади, включаючи органи державного управління, правоохоронні органи й органи, що здійснюють контрольно-наглядові функції;
- адміністративно-правові норми визначають границі належного і можливого поводження в сфері дії органів державної виконавчої влади і служать інтересам встановлення і підтримки міцного режиму законності і державної дисципліни в суспільних відносинах, що виникають у процесі функціонування цих органів;
- адміністративно-правові норми на відміну від норм багатьох інших галузей права, досить часто встановлюються в процесі безпосередньої реалізації функцій органів державної виконавчої влади самими ж цими органами;
- адміністративно-правові норми в багатьох випадках використовуються як засіб регулювання суспільних відносин, що становлять предмет інших галузей права (зокрема, фінансових, трудових, земельних і інших) і забезпечують адміністративно-правовий захист цих відносин (за допомогою застосування адміністративного примусу й інституту адміністративної відповідальності);
- адміністративно-правові норми на відміну від норм інших галузей права має свої власні засоби захисту регульованих ними суспільних відносин, що використовуються органами державної виконавчої влади в особливому позасудовому процесуальному порядку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?