Курсова робота «Конституційно-правовий статус Ради Міністрів Автономної Республіки Крим», 2010 рік

З предмету Право · додано 10.03.2013 17:30 · від Жанна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Конституційно-правова природа Ради Міністрів Автономної Республіки Крим 2. Процесуальний порядок формування та припинення діяльності Ради Міністрів Автономної Республіки Крим 3. Організація діяльності Ради Міністрів Автономної Республіки Крим. Акти Ради Міністрів Автономної Республіки Крим. 4. Порядок взаємодії Ради Міністрів Автономної Республіки Крим з іншими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Висновки Список використаних джерел

Висновок

У даній роботі здійснено аналіз конституційно-правової природи Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, процесуального порядку формування та припинення діяльності,а також організації діяльності Ради Міністрів Автономної Республіки Крим. Акти Ради Міністрів Автономної Республіки Крим та порядку взаємодії цього органу з іншими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Із наведеного вище,можна підсумувати, що особливості правового статусу органів влади Автономної Республіки Крим обумовлені спеціальним правовим статусом кримської автономії в порівнянні з іншими адміністративно-територіальними утвореннями в Україні, тому компетенція органів влади Автономної Республіки Крим є похідною від компетенції Автономної Республіки Крим.
На жаль, закріплення в Конституції України та Конституції Автономної Республіки Крим Ради міністрів Автономної Республіки Крим у якості виконавчого органу однозначно не вирішило питання щодо правової природи даного органу публічної влади. Не розв’язують цього питання і сучасні законодавчі ініціативи.
Я вважаю, що Рада міністрів Автономної Республіки Крим за своїми функціями і повноваженнями має виступати не як виконавчий орган Автономної Республіки Крим, а як виконавча структура представницького органу Автономної Республіки Крим – Верховної Ради Автономної Республіки Крим, що, звісно, пізніше буде потребувати своєї чіткої нормативної конкретизації.
Також дуже спірним є питання вживання у законодавстві, що визначає статус Ради міністрів Автономної Республіки Крим термінав «уряд», «міністри». Це призводить до ряду як практичних, так і наукових проблем, пов’язаних або з ототожненням Ради міністрів кримської автономії з органами виконавчої влади, або посилює амбіції регіональних чиновників у порівнянні з управлінським апаратом інших адміністративно-територіальних одиниць України.
На мою думку, розвиток правового статусу Ради міністрів Автономної Республіки Крим залежить від узгодженості законодавства у двох аспектах. Із одного боку на загальнодержавному рівні слід прийняти Закон України “Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим”, з іншого – існує необхідність вдосконалення системи нормативно-правових актів кримської автономії, приведення їх у відповідність як Конституції та законам України, так і Конституції АРК.
Стосовно Закон України “Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим”, який як уже зазначалося перебуває на розгляді у Верховній Раді України, на мою думку, прийняття цього Закону дозволить законодавчим шляхом удосконалити організацію та порядок діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, конкретизувати компетенцію цього органу у різних галузях, відтак створить належні можливості для реалізації повноважень Уряду Автономної Республіки Крим. Крім того, реалізація Закону позитивно вплине на розвиток Автономної Республіки Крим та розташованих на її території територіальних одиниць.
На мою думку, з метою вдосконалення діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, із врахуванням викладених вище застережень, необхідно прийняти окремий закон. Адже відмінність кримських владних структур від інших органів регіонального управління в Україні має полягати в особливому характері їх функцій та повноважень.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали